• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VGA Проблем...

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Е сеа вака:
Откако средив со интернетот и мрежната, сега имам проблем со графичката, односно на виста ми вели ова што го гледате на сликата. И сеа значи исто како да неам графичка картичка. Инаку моделот на лаптопот ми е Vostro Notebook Dell 500. Ако ви треба некоја друга информација, кажете.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Чим си ставил интернет,кликни на дугмето Check for solutions...,би требало да те однесе до страната на виндовс и да ти каже што е проблемот,а мислам дека ти требаат VGA драјвери за вистата,зарем не ти дале ЦД со лаптопот ?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Абе нема цд. туку ни тоа што го кажуваш не помага... Инаку графичката беше интел...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Де искенирај со некој софтвер каква графичка имаш, каков чип, и побарај драјвери на нет. Или постирај тука, па ќе ти побараме ние.....
Пробај со EVEREST.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Еве што ми даде еверест:
Intel GMA X3100 Графичка карта
3D забрзувач Intel GMA X3100
А еве и друго нешто што забележав:

-Тоа што е маркирано со жолто
 
M

Mr.Alien

Гостин
Нека постира која графичка ја има, драјвери гарант ќе се најдат, ако не на сајтот на производителот, тогаш по форуми или сајтови кои се специјализирани за драјвери. Driverguide, на пример. А може да се употребат драјвери и од друга машина која ја поседува истата графичка, било онборд било како посебна картица.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Нека постира која графичка ја има, драјвери гарант ќе се најдат, ако не на сајтот на производителот, тогаш по форуми или сајтови кои се специјализирани за драјвери. Driverguide, на пример. А може да се употребат драјвери и од друга машина која ја поседува истата графичка, било онборд било како посебна картица.
Погоре е постирана.:bravo:
П.С. што се оние ''Base System Device''?
Ги има во втората слика.
Се извинувам што во иста тема постирав.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Е да, постиравме истовремено, ти малку побргу од мене....:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Mission Impossible 2. - Acomplished... continuing with the last mission impossible: Што се оние ''Base System Device''?
На втората слика ги има...
Се извинувам што постирав во оваа тема, но за да не отварам нова...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Mission Impossible 3. Status: Acomplished
Used: Windows Update
П.С. затворете ја темава. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,562
Мислења
823,372
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно