• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VGA драјвери на лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Software

Gaining Experience
15 август 2007
516
255
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Keyboard
Genius 110
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
Здраво

форматирав лаптоп Dell Inspiron 1564 (i3 330M CPU со 4 GB RAM) инсталирав Win 7 Ultimate 32 bit. На официјална страна од лаптопот симнав сите можни драјвери ги инсталирав и драјверот за графичката како да не е инсталиран. Кога одам во Device Manager кога одбирам на Display адаптер стои стандард vga драјвер. Пробав со десен клик да најде самиот оперативен систем драјвери но не успева.

Како можам да најдам кој драјвер треба да се инсталира бидејќи не можам да ја ставам резолуцијата на највисоко 1366x768
 

Goce gl

Intern
3 март 2019
53
28
еве ова објаснето е што треба пробај го и на интернет побарај го драјверот можно е да се појават повеќе верзии пробај инсталирај го имав истиот проблем со официјалниот драјвер кој што не функционираше на друг модел не на овај How to Find Drivers for Devices Using a Hardware ID | Dell Deutschland
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно