• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вест на web-страна

  • Ја почнал/а темата
  • #1

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Како да направам, ете на пример некоја вест на веб страна и да прочитат
повеќе. не е на com.mk страна:D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ама апсолутно ништо не те разбрав... сакаш да направиш веб страна ? Или да додадеш вест на некоја твоја веќепостоечка м ??
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Ама апсолутно ништо не те разбрав... сакаш да направиш веб страна ? Или да додадеш вест на некоја твоја веќепостоечка м ??
јас имам веке веб страна - www.life1.page.tl и нели кога ке ставам некоја КРАТКА ВЕСТ и сакам да им напишам да прочитат повеќе. Како да го направам тоа?:D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ќе направиш посебен дел кај што ќе ја напишеш целата вест а на главната страна само ќе напишеш мал дел од веста со линк “Читајте повеќе“ до страната на која веста е цела напишана
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Ќе направиш посебен дел кај што ќе ја напишеш целата вест а на главната страна само ќе напишеш мал дел од веста со линк “Читајте повеќе“ до страната на која веста е цела напишана
во ред е, али до каде да го упатам тој линк... незнам бидејќи не ми е upload страната. ке треба да отворам посебен page..:ermm:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно