• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Verbatim USB flash drive 16GB - споро дури да ти се одмили

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,928
12,438
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
За квалитет си одбираш некое од овде (порано тоа беше страница само со бенчмарци од корисници, сега е искомерцијализирана, ако е воопшто истата што ја знаев и гледав одамна) и го бараш во продавницата на @Oktar (добро де, не е баш негова :hay:). Тоа ми изгледа најсигурно, а инаку можеш и да ги бараш на друго место и да изигруваш детектив за фалсификати. :hay:

А ако сакаш евтино, бараш на Алиекспрес која боја, облик и материјал ќе ти се допаднат, затоа што не можеш да победиш во лотаријата, па барем меракот да си го направиш. :hay:

Сега озбилно, оваа продавница има висок рејтинг, многу промет и позитивни ривјуа, ја разгледав кога ја најдов мемориската картичка од другиот пост, па мислам дека е барем 1% побезбедна од некоја случајно одбрана. Ја прогласувам за моја продавница отсега па натаму. :hay: (мемориџилница)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,437
5,004
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
За квалитет си одбираш некое од овде (порано тоа беше страница само со бенчмарци од корисници, сега е искомерцијализирана, ако е воопшто истата што ја знаев и гледав одамна) и го бараш во продавницата на @Oktar (добро де, не е баш негова :hay:). Тоа ми изгледа најсигурно, а инаку можеш и да ги бараш на друго место и да изигруваш детектив за фалсификати. :hay:

А ако сакаш евтино, бараш на Алиекспрес која боја, облик и материјал ќе ти се допаднат, затоа што не можеш да победиш во лотаријата, па барем меракот да си го направиш. :hay:

Сега озбилно, оваа продавница има висок рејтинг, многу промет и позитивни ривјуа, ја разгледав кога ја најдов мемориската картичка од другиот пост, па мислам дека е барем 1% побезбедна од некоја случајно одбрана. Ја прогласувам за моја продавница отсега па натаму. :hay: (мемориџилница)

Ја ставив и јас во Favorite Stores. Smarter technology, Better life!

Sent from my A8 using Tapatalk
 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
386
254
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
За квалитет си одбираш некое од овде (порано тоа беше страница само со бенчмарци од корисници, сега е искомерцијализирана, ако е воопшто истата што ја знаев и гледав одамна) и го бараш во продавницата на @Oktar (добро де, не е баш негова :hay:). Тоа ми изгледа најсигурно, а инаку можеш и да ги бараш на друго место и да изигруваш детектив за фалсификати. :hay:

А ако сакаш евтино, бараш на Алиекспрес која боја, облик и материјал ќе ти се допаднат, затоа што не можеш да победиш во лотаријата, па барем меракот да си го направиш. :hay:

Сега озбилно, оваа продавница има висок рејтинг, многу промет и позитивни ривјуа, ја разгледав кога ја најдов мемориската картичка од другиот пост, па мислам дека е барем 1% побезбедна од некоја случајно одбрана. Ја прогласувам за моја продавница отсега па натаму. :hay: (мемориџилница)
Од таа LD марка имам земено 2 мемориски од 2GB мислам беа, исправни се само што немам усб читач, а и не ми притребале, сега со поновиве телефони имаме и доволно внатрешна меморија.
 

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1,669
2,589
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
Мемориџилница made the day!
Денес е #WinterBikeToWorkDay се гледаме на педали :)
 

[email protected]

On your way to fame
21 мај 2016
627
501
Користам едно silicon power blaze 16GB за windows, скоро 7-8 години запишува на 2.0 со 22MB додека на 3.0 оди на 79MB што е одлично, и имам уште едно snadisk ultra 32 гб тоа ми е стрикно за филмови гледање, побрз е од силиконот на 3.0 додека на 2.0 силиконот е по брз
silicon-power-blaze-b10-usb-3-flash-drive.jpg

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,807
29,791
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Sandisk Extreme Pro USB 3.0 > сеуште непобеден price/performance шампион.
 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
386
254
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,774
2,446
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Ехеее кај замина ти, не ќе го користам за ОС :) А и ова е скапо прескапо :D Нешто во рангот на 32GB, стандардно усб за секојдневна употреба.

j/k aside, јас земав Sandisk Ultra 32GB пред неколку дена, чита со ~130MB/s а запишува негде 25-50MB/s од она што го измерив при пренос на филмови, за тие пари мислам дека е таман.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,144
2,743
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
386
254
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Значи се сведува на Кингстон и Сандиск ;)
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
825
1,012
Вербатим усб не би земал и да сум под пиштол. Строго избегнувајте ги, освен ако не ви се оди по 40 пати до сервис да ви ги менуваат како чорапи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,392
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно