Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Offtopic Велосипед DEVRON 28426/530, Alivio 9, црн

Статус
Затворена за нови мислења.

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
kirev додаде нов оглас:

Електричен велосипед DEVRON 28426/530, Alivio 9, црн - Проценка

Се продава Електричен велосипед DEVRON 28426/530, Alivio 9, црн заради невозење :) Втор сопственик, гаранција кај продавачот Allellectric.mk до 20.09.2022, прејдени 297 километри.

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
Уште е сезона за точаци, а не го возам зашто не сум тука... Да не стои џабе.
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
383
493
Колку е домет со едно полнење?
И договори се, прв или втор сопственик? :D
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
Колку е домет со едно полнење?
И договори се, прв или втор сопственик? :D
85-90 км. Ама бидејки е велосипед, можеш и многу повеќе ако не го возиш на струја, туку со педали :) Реално ти треба помош на угорница, за другото е фино и малце да се испотиш. Инаку никаде нема публикуван официјален домет, изгледа заради тоа... Ако најдеш, кажувај за да ставам во огласот.
Газдарицата го возела 149 километри и немаа други на лагер, а директно од фирмата го купив. Технички 1,5 сопственик.
 
Последна промена:

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.716
3.568
Како може домет на нешто што се полни со вртење, плус уште еден куп фактори кои играат улога Јас сум 200 некој ќе биде 300 кила, јас живеам на рамно некој живее во планина, некој ќе влече количка, некој ништо, ист ли домет ќе има со максимум наполнета батерија? Исто така кој е тој што може да го извози точакот 90 км без да заврти ниеднаш со педалите, нозете кај ќе ви бидат креани во воздух цело време, може доволно е 10 пати да завртиш и да додадеш уште еден километар плус?

Прост пример, со обичен точак може имаш енергија да вртиш и извозиш 50 километри, со овој точак можеш да вртиш како недугав и да одмараш, па пак да вртиш и да поминеш 500 километри на крај да се измориш. Значи која е таа мерна единица за домет на електричен велосипед, колку држат нозете или нешто друго?
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
701
520
Како може домет на нешто што се полни со вртење, плус уште еден куп фактори кои играат улога Јас сум 200 некој ќе биде 300 кила, јас живеам на рамно некој живее во планина, некој ќе влече количка, некој ништо, ист ли домет ќе има со максимум наполнета батерија? Исто така кој е тој што може да го извози точакот 90 км без да заврти ниеднаш со педалите, нозете кај ќе ви бидат креани во воздух цело време, може доволно е 10 пати да завртиш и да додадеш уште еден километар плус?

Прост пример, со обичен точак може имаш енергија да вртиш и извозиш 50 километри, со овој точак можеш да вртиш како недугав и да одмараш, па пак да вртиш и да поминеш 500 километри на крај да се измориш. Значи која е таа мерна единица за домет на електричен велосипед, колку држат нозете или нешто друго?

Па има, лесно е. Стандардизиран тест, исто како што се мери потрошувачка на возила.
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
383
493
Во право си. Тек сега го разбрав еден колега, како се фалеше дека со е-тротинет поминува 220км со едно полнење. До гурањето било.

@kirev добар велосипед имаш. Само што веќе сезоната е при крај, ќе почнат дождови и го*но од време.
Пробај кај некој од појаки продавачи на велосипед, дали би направиле трампа. Верувам дека акустичен велосипед, побргу би продал, отколку електричен. :D
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
Во право си. Тек сега го разбрав еден колега, како се фалеше дека со е-тротинет поминува 220км со едно полнење. До гурањето било.

@kirev добар велосипед имаш. Само што веќе сезоната е при крај, ќе почнат дождови и го*но од време.
Пробај кај некој од појаки продавачи на велосипед, дали би направиле трампа. Верувам дека акустичен велосипед, побргу би продал, отколку електричен. :D
Не се враќам на акустичен, чекам на плин да искочат па после...
Мислењето е автоматски споено:

Па има, лесно е. Стандардизиран тест, исто како што се мери потрошувачка на возила.
Нема таков тест. А техничките податоци ги линкував...
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
Можеби е нејасно со дометот затоа што е pedal assist технологија. Не е како скутер да вози со гас без педали
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.154
14.187
Не се враќам на акустичен, чекам на плин да искочат па после...
Мислењето е автоматски споено:


Нема таков тест. А техничките податоци ги линкував...
Можеш на метан. Би ти требало само едно црево и вазелин, и карбуратор со клип и блок на другава страна и тоа е бејзикли ит :D
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
И сеа која би му била цената?
Уште сме на проценка
Мислењето е автоматски споено:

Можеш на метан. Би ти требало само едно црево и вазелин, и карбуратор со клип и блок на другава страна и тоа е бејзикли ит :D
И тоа само да ја чини батеријата. Како дизел локомотивите што се уствари на струја ...

Ајде давај проценка, да тргне работата, еве крај на сезона за 2-3 месеци :)
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
383
493
Сакам јавно да се извинам на другарот @lynx, за тоа што не сум знаел дека постоеле неколку видови на е-бајк.
Јас имам возено некој холандски, ама без педлање, како скутерче.

Колега, силбо геврек за тебе при прво видување.
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.050
1.314
Како стоиме со проценкиве, еве 500 еур од мене, одма, на транскциска, крипто, кеш.....

Не те разбирам, имаш цена у глава или чекаш некој да ти каже колку вреди пошто ти не знаеш колку си го платил и колку сакаш да го продадеш.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.302
1.136
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Преку 2000е е нов. Слаб е пазарот кај нас за вакви половни работи. Имау у изобилие е-точаци, ама цените им се високи и треба нон стоп да го гледаш кај и да идеш, инаку отиде за 20 секунди.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.068
5.263
Како стоиме со проценкиве, еве 500 еур од мене, одма, на транскциска, крипто, кеш.....

Не те разбирам, имаш цена у глава или чекаш некој да ти каже колку вреди пошто ти не знаеш колку си го платил и колку сакаш да го продадеш.
Зошто постои опцијата проценка на огласников?
Мислењето е автоматски споено:

'баве аукцијата почнавте да дигате по 100 евра!

5 макс бре људи! :LOL:
Ајде, утре се продава ако ми се погоди цената... Инаку затворам оглас па пак на пролет (ако не си го однесам кај што треба хахах)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.042
Мислења
954.443
Членови
34.468
Огласи
2.272
Најнов член
idriz
На врв Дно