• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Веб страни за слободно спуштање на скрипти

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Како што кажува и наслово на темата значи ми треба веб страни, доколку некој од вас знае или веќе спуштал од нив, со готови скрипти кои можам да ги користам со Group Policy.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
za sto konkretno ti trebaat skripti za group policy>?
Па немам некоја конкретна потреба за одредена скрипта само сакам да експериментирам со Logon/Logoff и ShutDown/StartUp скриптите во Group Policy и бидејќи не знам VBScript треба ми некоја страна со можност за бесплатно спуштање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,925
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно