• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Веб дизајн?

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Pisete nesto za toa kakvi toa nie web strani imame i kolku se kvalitetni
Ke gi bide li nasive dizajneri ili se daleku od tie vo drugite zemji.
Isto taka bi prasal so se podrazbira pod dobar site i spored vas koj e najdobro dizajniran sajt vo zemjava pa i nadvor od nea.
Dajte linkovi od sajtovi koj spored vas imaat fenomenalna izrabotka.
 

BESTBOY

Intern
24 април 2007
7
0
На ова прашање има многу одговори...
1. Глобално добра страна треба да е онаа која има најбрз лоадинг (не ја чекаме да се отвори) а истовремено си има се на нејзе...
2. Некои луге сакаат повеке сликички на web страната со тоа што истите би оцениле како „добра“ некоја каде што има добри сликички :D
3. Некои би одбрале „современа“ веб страна како добра (јас на пример го сакам изгледот на XP silver style и ми се допаѓаат страни кои се стремат кон тој изглед, или било кој Win XP стил...)
Сепак секој си има свое право за избор на „добра“ веб страна...
Најново знам дека е веб страни кој се базирани web 2.0
 

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Mnogu jasno na koj do sto mu e nego daj da piseme i linkovi od toa koi strani spored nas se dobri a koi ne.
eve na primer www.dontclick.it e strana sto mene mi e prilicno interesna ne deka dizajnot e kojznae sto ali ideata da se napravi celosna strana so action script so toa sto nema voopsto da se koristi kliknuvanjeto e stvarno nesto neobicno.
Probajte ragledajte ja i koga za nekojsi 2-3 minuti ke se naviknete na nea pisete
 

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Na semos stranata ne e kojznae sto ali cirneta ja interesna e ideata so komarecot a isto taka vo portfolio ima nivni izraboteni flash strani stvarno del od niv vredat barem na nasiov pazar.
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
BUMP
темава мислам дека е добра за дискутирање, а има многу малку постови. Па ако сакате...
Pisete nesto za toa kakvi toa nie web strani imame i kolku se kvalitetni
Ke gi bide li nasive dizajneri ili se daleku od tie vo drugite zemji.
Isto taka bi prasal so se podrazbira pod dobar site i spored vas koj e najdobro dizajniran sajt vo zemjava pa i nadvor od nea.
Dajte linkovi od sajtovi koj spored vas imaat fenomenalna izrabotka.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.192
644
Na semos stranata ne e kojznae sto ali cirneta ja interesna e ideata so komarecot a isto taka vo portfolio ima nivni izraboteni flash strani stvarno del od niv vredat barem na nasiov pazar.

Многу голема неускладеност на бои, а по се ми изгледа дека е користен и некој template.
Еве го сајтот од Агенцијата за млади и спорт, пријатен дизајн, посебно одлично направена маскота.
http://www.ams.gov.mk/index2.html
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
зa семос кога веќе сакале да го добијат тој изглед барем да ги направиле краевите tранспарентни да се согласува со позадината
и бои не се бклопени воопшто
и да сум видел и јас сличен флеш стилл


за АМС супер им е ми се допаѓа лавчето
само една мана би го проширил горното мени уште за едно 100тина пиксели
да не штрчат банерите како сега:)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Јас лично повеќе преферирам чист HTML и CSS дизајн. Flash некако не ми се допаѓа кај web страните.
Ми се допаѓа нешто како ова или ова. Исти се ама на првото ми се подобри боите.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
ДА зависи но најдобра е комбинација од тија работи
малку флеш да му се додаде
created201
http://www.f-estate.ru/

имам уште брдо добри страни
али малку по малку ке ви покажувам


а нашите во однос на странските се слабо квалитетни
но оптимист сум ке се подобриме
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.362
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно