• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ve molam pomos za vklucuvane na igrata fifa08

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
ja instalirav igrata fifa2008 i koga ke ja pustam da ja igram mi pisuva
(FIFA 08 REquires Hardware Graphics Acceleration ) sto da pravam za da j pusti???????
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Слаба ти е графичката картица за таа игра. Ќе треба да си купиш појака. Затоа пред да инсталираш некоја игра провери каква конфикурација бара играта за да знаеш дали ќе можеш да ја играш на твојот компјутер или не. :bravo:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ништо деинсталирај ја немаш доволно ресурси за да ја играш...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е па зависи каква графичка сакаш да си купиш. Има различни цени во зависност од карактеристиките и меморијата на графичката картица. Ако не знаеш што е добро прашај што е поскапо и нема да згрешиш. :bravo:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@arjan :ermm:

Да секоја графичка има свое име и карактеристики. За да имаш претстава кликни тука.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Десен клик на десктоп > Properties, потоа Settings табот, Advanced и таму горе кај табовите го има името на графичката.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Десен клик на My computer/Properties/Hardware/Device manager/Display adapters и тука ќе видиш кој модел на графичка картица имаш. :bravo:
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
mislam deka sea najnovite igri sto izlegoa, imaat baranja na posebni konfiguracii za da se igraat. istiov slucaj mu se desi na eden komsija za igrata Medal Of Honor Airborn (deckoto si zede nov komp samo za igrava - Craaazzyyyy!!!)
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Kakvi grafichki ima, shto kako... mozhete da prashuvate vo Hardware sekcijata,
sekako dokolku nema prethodno takva tema.

Zakluchok od gore navedenoto e deka nemozhe da ja igra poradi slaba grafichka.
Pomos: Kupi si nova (vo zavisnost od potrebite) :bravo:

Case Closed.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно