• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VDSL 600+ ПИНГ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Некој да не има проблем со нетот на телеком скоро секоја вечер го имам овој проблем, немам други закачени уреди, телефоните им се исклучени неможам да ги добијам.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
506
470
Струга
Некој да не има проблем со нетот на телеком скоро секоја вечер го имам овој проблем, немам други закачени уреди, телефоните им се исклучени неможам да ги добијам.
Да, осетив на игри, мислев моите користат upload и по нив викав, I feel bad now :(

Ми се случува крај 12-1 часот на полноќ.

Исто и заприметив дека имаа проблем пред околу недела, падна интернетот исто на полноќ и сега му треба повеќе од минута-две за да се врати при промена на IP.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Во Охрид сум така да, има поврзаност. Исто така од 12 така нешто до кај 1-30 и почнува проблемот кај мене.
Денеска ќе се јавам да видам што ќе речат.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
506
470
Струга
Во Охрид сум така да, има поврзаност. Исто така од 12 така нешто до кај 1-30 и почнува проблемот кај мене.
Денеска ќе се јавам да видам што ќе речат.
Може да биде технички проблем само во овој регион, штом дечките од другиве градови не пишале до сега.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,690
3,582
Кај мене нормален пинг е 14мс, навечер се случуваше и сеуште се случува некои денови, поготово за викенд, од 19-20ч па до 00ч да рипне пингот над 200мс.
Реагирав 2-3 пати и приговори и џабе.
Се работи за град од североистокот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Ние Охрид и Струга моментално го имаме проблемов...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно