• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vbulletin . need help

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobanmak

Intern
17 јануари 2008
45
0
Mi treba pomos za Vbulletin forum . Sakam da go premestam linkot za Log-out vo Header . Momentalno e vo footer.
eve slika
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
на сите форуми има и од долу да се одлогираш, а за тоа горе дали има да се одлогираш види да не ти фали некој фајл... :ermm::ermm:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bobanmak

Intern
17 јануари 2008
45
0
Ова моменталниот скин што го имаш инсталирано ти има направено проблеми или пак е таков скинот "без" navbar темплејт.
Провери да видиш дали е компактибилна верзијата на скинот со верзијата на vB.
Епа изгледа скинов е без навбар , а инаку компатибилен е со таја верзија :chudenje:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,048
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно