• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vbuletin Avatar enable

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_BurneR_

Intern
26 април 2007
114
3
www.baltazar.com.mk
Ej administratori pomagajte. Instalirav vbulletin i podesiv se so treba e sega
obicni korisnici ne mozat da si stavat svoi avatar. Zosto taka dajte nekoj vovet sto kako treba da se podese.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
i toa e ovoznozeno
daj mi malku detali ama mislam deka i toa e podeseno
Немам инсталирано сега вбулетин па незнам да ти кажам како што... А така да ми беше инсталиран ќе видев убо и ќе ти објаснев...

Ај види осигури се дали се тоа таму ти е наместено, само да прашам... Дали можат преку линк да стават свои аватари ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

_BurneR_

Intern
26 април 2007
114
3
www.baltazar.com.mk
можат само да одбираат од веќе закачени аватари а свио не може. Дури сега не ми се појавува ни линкот Edit Avatar. :-(
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Дали е платена лиценцата?
Незнам што ти е толку битно дали е платена лиценцата... Но во последно време гледам дека многу од креираните форуми се вБулетин, а немат платено лиценца од 160$ или колку и да чини таа лиценца. Има многу скрипти кои требаат да се лиценцират, а може да се најдат и за бадијала.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Незнам што ти е толку битно дали е платена лиценцата... Но во последно време гледам дека многу од креираните форуми се вБулетин, а немат платено лиценца од 160$ или колку и да чини таа лиценца. Има многу скрипти кои требаат да се лиценцират, а може да се најдат и за бадијала.
Битно е.

Доколку ти е платена, логирај се во делот за членови на Vbulletin.com и испрати ticket, ке ти одговорат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно