• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vb net

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
98
20
Здраво
Сакам да направам пргорама за фирма
Кога се чекираат да покажува влез излиз,паузи,емаил и страна од вб нет.
Дали може некој да ми помогне во тоа ?
Како се врзуваат тие апаратите за титкање нфц?
И како се имплеменетира боотстрап да има измени од софтверот во веб-страната?
Дали може серверот public со mysql датабази за софтверот?
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,337
1,437
Здраво
Сакам да направам пргорама за фирма
Кога се чекираат да покажува влез излиз,паузи,емаил и страна од вб нет.
Дали може некој да ми помогне во тоа ?
Како се врзуваат тие апаратите за титкање нфц?
И како се имплеменетира боотстрап да има измени од софтверот во веб-страната?
Дали може серверот public со mysql датабази за софтверот?
За почеток најди уред за евиденција на работно време што може да се поврзе на мрежа и има документирано API. Почни од тука и чекор по чекор. Инаку вака прашањето ти е месеци работа во три реченици :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,441
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно