• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

VB.net прогамери?

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Ако има некој заинтересиран да работи мрежен софтвер проекти со мене нека пише.
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
376
138
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
За што се работи така од прилика.
Пошто јас сум Vb.net програмер ама многу не сум по мрежниве алатки.
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Па некој бесплатен софтвер.Чисто некои алатки кои ќе се најдат во секојдневен живот.Ако си за додади ме во контакти на гмаил.

[email protected]

Па ќе поправиме муабет
 

dejan

Intern
8 април 2007
3
0
jas sum daleku od programer no ucam sekoj den po nesto novo no sam i tolku mozam ako znae nekoj nekoja kompanija koja se zanimava so ovaa oblast a sepak e otvorena za mladi lica so pomalku iskustvo no so golema zelba da naucat nesto novo neka mi kaze
 

samarian

Intern
11 мај 2007
2
0
Ајде некоја идеја па да работам нешто... Ако има некој со идеи...
 

darkwarrior

Intern
22 јули 2007
45
1
zdr

Hey jas nemam nekoe golemo iskustvo vo programitanjeto no imam golema zelba za da naucam pa moze da probam.:koncentracija: :eek:brazovan:
 

DARK3R

Intern
23 јули 2007
35
0
Izvinete,znam deka sum off topic.......ama aj ako moze nekoj da mi dade link za downloadiranje na visual Basic.......PLS!!!!
 

HKD

Intern
16 август 2007
8
0
HyBRiD_HeLL, mislam ke e korisno dokolku precizirash malku podetalno vo vrska so tvojata ideja... pa mozebi nekoj ke bide zainteresiran.
Pozdrav
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дај повеќе информации, конкретно за што се работи. Ќе биде само волонтерски или ќе има и финанскиска надокнада
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.622
Мислења
927.267
Членови
33.215
Огласи
1.325
Најнов член
TalkTalk
На врв Дно