• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VB.NET build error

 • Ја почнал/а темата
 • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Само што седнав да учам Visual Basic.NET и ја пишам првата "програм од книгата", мислам знајте класика-Hello World и ми го вади слидниот build error 'Sub Main' was not found in 'Welcome1.Module1'.
Е сега незнам што можи да е проблемот оти Sub Main() го имам. Да не е нешто да програмата, мислам да не не е добро инсталирана, Ај ве молам помогнете. Еве ја "целата" програма:
Код:
Module modFirstWelcome

  Sub Main()
    Console.WriteLine("Hello, World")
  End Sub

End Module
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,199
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно