1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VB i baza na server

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од genkisi, 17 Март 2011.

 1. genkisi

  genkisi
  Intern

  9
  0
  8 Март 2011
  Imam napisano programa za pos kasa.Odlicno funkcionira vo mrezna okolina.
  Sega naracatelot mi bara da ima pristap do bazata od kancelarija koja e odalecena od prodavnicata .Programata e napisana vo VB6 a kako baza koristam Access.
  Pomos
   
 2. burce

  burce
  Intern

  268
  38
  1 Април 2009
  Нарачателот требало да го каже тоа совреме, поточно пред да почнеш да програмираш да дефинирате што точно треба да се направи. Отпосле е многу потешко.
   
 3. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  со VPN конекција

  Нарачателот ќе си направи VPN конекција од канцеларијата до продавницата со соодветен софтвер за тоа и ќе си има пристап до базата исто како да е (а и е) член во мрежата во продавницата.
  За да воспостави VPN конекција ќе му требаат повеќе работи (хардвер, софтвер и мрежни услуги), ама за тоа ќе треба да праша некого кој се разбира од мрежи, програмерот тука не може да помогне.
   
Слични теми
 1. Megatron
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,369
 2. Jas
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,255
 3. DEXTER

  Baza

  DEXTER, 25 Јуни 2009, Во форумот: C // C++
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  786
 4. xzappa
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,361
 5. petar999
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,001
Вчитување...

Сподели

Вчитување...