• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Важно: Правила на форумот "Софтвер" - прочитај пред да пишуваш во овој дел

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во овој дел, освен што важат општите правила на форумов постојат и дополнителни правила до кои треба да се придржувате, тие се следниве:

1) Забрането е прикажување на линкови до било каков малициозен и нелегален софтвер.

2) Забрането е постирање на секој вид сериски броеви, кракови и нелегални надоградувања.

3) Забрането е постирање на пиратски и украден софтвер.

4) Доколку поставувате линк во врска со одреден софтвер, пожелно е да линкате до официјалниот сајт на истиот.

5) Зборувајте исклучиво во контекст со отворената тема, доколку имате некој друг предлог, отворете си своја тема (на тој начин, она што го бараат посетителите ќе биде полесно достапно и со тоа вашиот пост поквалитетен)

Правилата на овој форум се воведени за да не дојде до злоупотреба и создавање на Warez категорија - тоа е она што најмалку ни е потребно.

Правилата се подложни на измени во секое време.

Непочитување на правилата ќе резултира до забрана за пишување во овој дел од IT.com.mk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно