• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Важна информација: CompizConfig Settings Manager

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
za site korisnica na Ubuntu 7.10 Linux:

Objaveno e i oficijalno na ubuntuforums.org deka, CompizConfig Settings Manager Verzija 0.6.99 NE rabote NIKAKO na Ubuntu 7.10, T.E. Compiz-Fusion Nema da rabote celosno. Site korisnici koi napravile Update i go imaat instalirano CCSM 0.6.99 Da go izbrishat i da ja reinstaliraat verzijata 0.5.2

Verzijata 0.5.2 Mozhe da ja najdete na:
Код:
http://rapidshare.com/files/73182322/compizconfig-settings-manager_0.5.2_git20070912-0ubuntu1_all.deb
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
fala druze, me spasi od kisnenje na ubuntuforums za da najdam zosto ne mi raboti compizfusion...
...citav na nivniot sajt, vo ubuntu sekcijata ne pisuva nisto kaj 'known bugs'...aj ako iskoci nova verzija sto go nadminuva ovoj problem izvesti ne ovde :wink:
pozz
 
D

DimitarMK

Гостин
Не ни пробав да инсталирам Compiz-Fusion, на Ubuntu-то што го имам на виртуелна машина, но се надевам дека наскоро ќе биде поправен bug-oт. Сепак фала за информацијата ;).
 

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
Не ни пробав да инсталирам Compiz-Fusion, на Ubuntu-то што го имам на виртуелна машина, но се надевам дека наскоро ќе биде поправен bug-oт. Сепак фала за информацијата ;).
не би требало на да можеш да активираш Compiz Fusion на VM
барем кај мене ниту една VM не ја користела графичката таква каква што е, сите работат како да се on-board bullsh*t а Compiz Fusion бара дјајвери за ГРАФИЧКА за да уклучиш убаите работи!! како и да е Compiz Fusion е убава работа !!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
не би требало на да можеш да активираш Compiz Fusion на VM
барем кај мене ниту една VM не ја користела графичката таква каква што е, сите работат како да се on-board bullsh*t а Compiz Fusion бара дјајвери за ГРАФИЧКА за да уклучиш убаите работи!! како и да е Compiz Fusion е убава работа !!
zavisi shto virtuelna mashina korishtesh, nekoi distroa vekje pochnaa so pravenje na drajveri za nekoi virtuelni grafichki shto virtuelnite mashini gi nudad.. Imam zabelezano kaj Fedora 8 deka bodrzuva grafichki interfejs za VirtualBox i VMware, neznam dali funkcionira ama se nadevam deka eden den kje ima drajveri i za virtuelnite grafichki.
 

QBox

Intern
28 октомври 2007
42
0
kaj mene da ne podrecam pa si fura kako sto treba. zvanicno bese objaveno deka nema da raboti compiz-fusion no jas nemam nikakvi problemi :zbunet3: mozebi i toa e problemot sto nemam problemi hahaha :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,117
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно