• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши прашања за Ненад Павловиќ - Section manager во Sony Ericsson?

 • Ја почнал/а темата D
 • Време на почнување
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,275
1,923
www.iwmnetwork.com
На иницијатива на Starbuck, ќе се направи интервју со Ненад Павловиќ, менаџер на секторот за развој на софтвер и сигурносни апликации во мобилни платформи.

Ненад Павловиќ работи во Sony Ericsson. Виа неговиот LinkedIn, неговото искуство во оваа фирма би изгледало вака:


 • Section Manager

  Sony Ericsson

  (Public Company; 5001-10,000 employees; ERICY; Telecommunications industry)
  April 2008 — Present (4 months)
  Managing a software development unit responsible for development of security related services and applications for mobile platform.
 • Function Area Architect

  Sony Ericsson Mobile Communications AB

  (Public Company; 5001-10,000 employees; Telecommunications industry)
  September 2004 — April 2008 (3 years 8 months)
  Working as function area architect architect @ security and software developer on security & DRM solutions for mobile devices.
Доколку имате ваши прашања за Ненад и SE, слободно...
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
yeee :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Кој го сметате за најголем конкурент на SE? :)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
@vik: Мислиш на врвот се

Читав некаде дека заедно со Нокиа ќе го туркаат Symbian и дека го отфрлиле Andriod на Google како можен OS за нивните модели, но би било интересно да се прочита негово размислување на тема Symbian vs. Android.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
nema narodov interes za security... :ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,677
Мислења
830,347
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно