• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши позадини на тема it.com.mk

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ех.. од кога .. од секогаш :) За што ми е wine тука .. :))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@Aleks
Дефинитивно, уникатно решение за позадина и различно од претходните. :D
Добро е понекогаш да се потсетиме на стариот добар Paint. :LOL:
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
807
826
@Aleks ова е чист Photoshop. Колку четки употреби ? :chudenje::LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #140

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Незнам за која позадина мислеше ама ФАЛА.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Еве една веќе направена позадина но со различна резолуција.. Ја направив по барање на другар па да ја споделам со сите :)

 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
@fatal1ty_, убаво изгледа.

BTW, кој фонт го користеше за www, .com и mk, неможев да најдам таков, а ми треба ?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Еве нешто најново од мене на оваа тема


Иначе не е цела позадина лично моја изработка јас само ја едитирав по моите маштии и фантазии....И баш ме интересира дали ви се допаѓа:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,448
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно