• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши позадини на тема it.com.mk

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Еве вака сега. Овде постирајте ги вашите рачно изработени позадини на тема www.it.com.mk. Позадините да се поврзани со овој форум. Нормално боите да се совпагаат како за позадини и да бидат пријатни за гледање.

Поздрав
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Интересна тема. :rolleyes: Ајде графичари засукајте ги ракавите и стуткајте по некој wallpaper на тема it.com.mk. :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Еве за почеток неколку од мене:

ИТ форум позадина-1: http://pic.mkd.net/viewer.php?id=757099IT Pozadina.jpg

ИТ форум позадина-2: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=919240IT Pozadina2.jpg

ИТ форум позадина-3: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=161417IT Pozadina3.jpg

ИТ форум позадина-4: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=488617IT Pozadina4.jpg

Резолуцијата на овие позадини е 1280x1024
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Еве нешто за тие што користат помала резолуција односно 800x600:Вака подобро е ???
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
greska vo tekstot... si napisal wery dangerous and..
a treba very... :D:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Еве за почеток неколку од мене:

ИТ форум позадина-1: http://pic.mkd.net/viewer.php?id=757099IT Pozadina.jpg

ИТ форум позадина-2: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=919240IT Pozadina2.jpg

ИТ форум позадина-3: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=161417IT Pozadina3.jpg

ИТ форум позадина-4: http://www.pic.mkd.net/viewer.php?id=488617IT Pozadina4.jpg

Резолуцијата на овие позадини е 1280x1024
Последната слика ми се допаѓа највеќе, и првата е добра. А втората и третата премногу нападни некако ми делуваат
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Еве ви зготвив нешто набрзина :)

 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ај до крајот на денов ќе зготвам ваљда уште нешто :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Еве уште едно... Малку потемно... Ај ако имате некои посебни желби кажете, вака правам прво што ми дојде при рука :)

 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Fenomenalno!!! :bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Бидејќи сте така поддржувачка толпа, еве уште едно :rolleyes:

 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ова претходново за со olive green скинот од windows :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
А да спремите едно контестче на некоја тема... И да се направи позадина, ама асална? :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ајде прво да видиме како ќе се покажете овде, да видиме со каков потенцијал располагаме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,790
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно