• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши Photoshop креации

anti-spam

Intern
9 септември 2010
200
10
Некаде во универзумот
not g00d zemi pimpuvaj go bugatito, smeni boja, stavi spoljeri, potrudi se.. napravi neshto podobro ;)

poi

танче некој туторијал за ова ако можиш да ми дајш(за пимп, ставање stripes, spoilers итн.)би ти бил благодарен. инаку знам дека не е добро сепак го направив од досада:D
 

ExtremeBt

Gaining Experience
16 мај 2009
263
69
@anti-spam
Еве ти еден пример :D
ficotuning.jpg
 

anti-spam

Intern
9 септември 2010
200
10
Некаде во универзумот
фала за примерот но дали ќе можеш да ми објасниш како јас да го направам ова чекор по чекор? кои се алатките за вакво едитирање во фотошоп?
П.С коклу да се знае користам ЦС2
 

anti-spam

Intern
9 септември 2010
200
10
Некаде во универзумот
titlepcus.png

не знам шо ми текна ама ете зедов тхд воркшоп и комплетно го променив изгледот на почетокот на гта сан андреас(итоа на македонски:))) само тие црните површини треба да ги средам и да ставам слики од охридов и готова е сликата за да им се испрати на рокстар па да направат една македонска верзија на гта сан андреас:LOL::)) j/k.
добредојдени се секакви критики и пофалби(и уште еднаш да ги замолам екстемебт или ит-гај да ми објаснат како се модифицираат коли во фотошоп)
 

Mo3oK4e

Intern
8 декември 2009
477
21
И мене ме интересира околу обработката на Фичото.Браво за тебе :bravo:
 

anti-spam

Intern
9 септември 2010
200
10
Некаде во универзумот
trollsprayinfomercial.png

еве една реклама за спреј против интернет тролови(материјалот е земен од кај чичко гугл),
малку е едитирана(добро де малку повеќе)ама се за подобар квалитет.
П.С видов како се „пимпаат„ коли во фотошоп па може да очекувате наскоро една креација по мој вкус.:rolleyes:
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
634
56
^ не е лоша креациава ма другпат пази кога мачкаш со тоа бојата си го измрљал телевизорот:LOL:
 

anti-spam

Intern
9 септември 2010
200
10
Некаде во универзумот
^ не е лоша креациава ма другпат пази кога мачкаш со тоа бојата си го измрљал телевизорот:LOL:

знам видов ама денеска видов иначе ќе го средев ама тоа е.
денеска ако имам време ќе направам уште некоја фотошоп креација
 

facebuk

Intern
21 февруари 2010
33
0
@bl0ck интересна креација штета што не си можел да стигниш за натпреварот.
П.С има известување пред натпреварите или кој како ќе стигне од админите организира и кој како ќе фати учествува?
 

bl0ck

Intern
26 јуни 2009
181
19
Јас ги видов известувањата и почнав али заборавив да ја завршам сликата :)
следен пат :)
 

hromdesign

Intern
12 јули 2010
58
1
Денес и јас купив таблет и ова е мојот прв цртеж по ликовно имав слаби оценки така да според мене за прв цртеж добро е :)) Не е како на блок и екстрим бт али за почеток одбрав коњ:D
1289680824.jpg
 

ExtremeBt

Gaining Experience
16 мај 2009
263
69
Добар старт. Мој совет за понатаму, користи слободна, цела линија додека црташ. Замисли го цртежот, опушти ја раката... сето друго ќе си дојди :)

Keep it up! :D
 

NERD.

Gaining Experience
19 април 2010
1,379
339
Денес и јас купив таблет и ова е мојот прв цртеж по ликовно имав слаби оценки така да според мене за прв цртеж добро е :)) Не е како на блок и екстрим бт али за почеток одбрав коњ:D

so zdravje da si go rabotish, sho tablet ? :p
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,647
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,159
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно