• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши мислења за една веб страна

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
http://kolenehtenin.edu.mk/

Сугестии, критики, коментари ... што мислете? Страната е сеуште во доработка поради касното предавање на потребниот материјал и регистрирањето на домаин + хостинг
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Да бидам искрен.
Основен темплејт од joomla и ништо посебно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Сега засега така ќе е, понатаму има планови за менување на изгледот а и + страната е за школо и нема да има некои поголеми украси на неа.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
kolku sho znam 1.5 basic template od joomla...
prvo, samo tekst e stranicava...kade se sliki, galerii, videa...
imash samo poll module i nishto drugo...mora da stavish poveke...bashka komponenti...da ima pogolema interakcija.
nemash definirano header...footer...i drugi osnovi vo web dizajnot.
kako i da e...ok e...ima potencijal za ponatamu...i moj sovet ako da probash so drugi templejti ako ti dozvoluva klientot sekako.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Главната галерија ќе биде средена овие дена ... фала за сугестиите
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Странава нема ништо. Инсталираш јоомла креираш категории и секции и 5-6 реда текст. Сето се прави за 15 мин. Барем некој бесплатен темплејт да најдеше и да го едитираше.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,661
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно