Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши искуства со Сетек

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
842
434
Скопје Аеродром
тоа лифтот у она дуќанчето у гтц кај дискотеката у подрум шо се идеше? едно алуминиумско киосче
Не на „Рузвелтова“ канцеларијата што ја имаа.
Јок, баш тие беа. Луцифер станаа Сет.
Години се кој да им води толку хронологија. Ама со такво име требале одма забрана за работа да добијат.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Уште малку месец дена ќе биде откако имам оставено уред за сервис кај овие. Пробав да најдам во закон за потрошувачи ако одредено време е пројдено да се издаде нов уред(и на ливчето што ми го дадоа за прием), ама не пишува ништо. Некој со повеќе инфо?
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
Уште малку месец дена ќе биде откако имам оставено уред за сервис кај овие. Пробав да најдам во закон за потрошувачи ако одредено време е пројдено да се издаде нов уред(и на ливчето што ми го дадоа за прием), ама не пишува ништо. Некој со повеќе инфо?
30 дена ако не е завршен одиш и бараш друг
 

cyberspy2

Intern
25 декември 2016
16
7
Уште малку месец дена ќе биде откако имам оставено уред за сервис кај овие. Пробав да најдам во закон за потрошувачи ако одредено време е пројдено да се издаде нов уред(и на ливчето што ми го дадоа за прием), ама не пишува ништо. Некој со повеќе инфо?
Штом е така работата, ќе ти одобрат замена за нов уред или друг уред со доплата. Мора да ја доставиш и фискалната сметка.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
407
599
Уште малку месец дена ќе биде откако имам оставено уред за сервис кај овие. Пробав да најдам во закон за потрошувачи ако одредено време е пројдено да се издаде нов уред(и на ливчето што ми го дадоа за прием), ама не пишува ништо. Некој со повеќе инфо?
Ако не ти го вратат за 30 дена, можеш со пријава до пазарен дека толку е рокот. 3 пата по 3 дена ако се пак има проблем уредот, морат да одобруват замена/враќање пари.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
11.033
17.998
јас колку што знам максималниот рок за поправка е 20 дена (заедно со викендите)

Со 30 дена имаш право на поврат или нов производ
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Чекаат дечките делови од Кина веројатно...
 
 • Хаха
Реакции: thrw

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Чекаат дечките делови од Кина веројатно...
Ако ДА, тогаш мора да поараат писмена согласност од купувачот дека се сложува да чека делови од Кина.
Ако не, тогаш мора да му сменат (освен ако не епоинаку регулирано во гарантниот договор) производ па нека ги откажат деловите од Кина или нека си ги чекаат до Св. Никола
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.005
1.339
Скопје
Успеал некој некогаш да ги добие Сетек на телефон?

Ѕвонам на Сетек Дирекција, Сетек Главен Магацин и Сетек Рузвелтова на 2 броја по 5 пати помеѓу 12:00-14:00, никој не крева.

Пред некој месец истото ми се случуваше со Сетек Аеродром Мајчин Дом, 10 пати ги барав на 2 броја, запалив кола отидов буквално 6-7 вработени си седат на каса си се кикотат, 0 муштерии внатре.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io
Успеал некој некогаш да ги добие Сетек на телефон?

Ѕвонам на Сетек Дирекција, Сетек Главен Магацин и Сетек Рузвелтова на 2 броја по 5 пати помеѓу 12:00-14:00, никој не крева.

Пред некој месец истото ми се случуваше со Сетек Аеродром Мајчин Дом, 10 пати ги барав на 2 броја, запалив кола отидов буквално 6-7 вработени си седат на каса си се кикотат, 0 муштерии внатре.
Денес Рузвелтова немаше струја до 14ч
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Успеал некој некогаш да ги добие Сетек на телефон?

Ѕвонам на Сетек Дирекција, Сетек Главен Магацин и Сетек Рузвелтова на 2 броја по 5 пати помеѓу 12:00-14:00, никој не крева.

Пред некој месец истото ми се случуваше со Сетек Аеродром Мајчин Дом, 10 пати ги барав на 2 броја, запалив кола отидов буквално 6-7 вработени си седат на каса си се кикотат, 0 муштерии внатре.
Телефоните им се на silent перманентно(ни вибрации), од гтц до рузвелтова одев пред некој ден за тоа месец дена што не ми се јавија(горе пишано), овие им вртат на рузвелтова, велат "гледаш какви се не дигаат", па ме препратија до кај нив, кај нив истиот муабет за сервис, па се понудија да средат, и уште велат "сега ќе ги барам колегите гтц ќе видиш нема да дигнат" и меѓусебно си ѕвонат (директ на броеви, и од мобилни пишани кој во кој салон работи) и пак не дигаат. Само си префрлаат кривица, а истото го прават сегде.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.717
1.434
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Екшн екшн :)))))
 

Атачменти

 • setek.jpg
  setek.jpg
  134 KB · Прегледи: 149

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.717
1.434
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно