• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши искуства со Сетек

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.256
6.331
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Море нека иде колку сака камата штом не мора да враќаш и вечито у минус да дремеш :ROFLMAO:
Добро, намерно не одговорив за да не идеме офтопик во тема за Сетек, ама таа камата е далеку помала од ратата што би требало да се враќа со регуларен потрошувачки кредит, башка имаш кешбек на картичката и ако пазариш редовно со неа сама каматата ќе ти се исплаќа со кешбекот, или барем добар дел од неа. Или можеш пред први да ја наполниш картичката па кога ќе помине први да си ги повлечеш парите и нема да платиш камата. Така да многу е пофлексибилно од класичен потрошувачки кредит.
 

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
213
348
/home/coki
1669634927211.png

И да сакаш да нарачаш нешто, ќе ти се одмили од чекање.. Саглам веб страна и МК ИТ продавница = магаре и козметика
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.244
1.831
Скопје

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
213
348
/home/coki
анхоч имаат повеќе од саглам веб страна.
Немаат филтри. Ако ти треба да најдеш производ според одредени критериуми, ќе се окозиш отворајќи 100500 табови и барајќи рачно во описот. Еве да речеме ти треба куќиште со 4 или повеќе 3.5" внатрешни лежишта. Со среќа копање. Додека кај саглам ИТ продавница тоа изгледа вака:
1669636270535.png
Ова е само мал исечок од екранот. Од што има толку филтри, не ги собира без скрол на цел прозор на 4К.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
416
779
херцажа
Едно разочарувачко, но не и изненадувачко искуство со ништотек. На флаер 4500, кога отидов на сајт да ги нарачам, 7500. Ај што е флаерот правен на Paint и на ништо не личи, барем точни да беа информациите на него.

Image1669909500.328850.jpg
 

Dinako

Intern
26 октомври 2016
95
36
Едно разочарувачко, но не и изненадувачко искуство со ништотек. На флаер 4500, кога отидов на сајт да ги нарачам, 7500. Ај што е флаерот правен на Paint и на ништо не личи, барем точни да беа информациите на него.

Погледнете го атачментот 119805
Информациите за производите не им се точни ни на страната.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.256
6.331
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Едно разочарувачко, но не и изненадувачко искуство со ништотек. На флаер 4500, кога отидов на сајт да ги нарачам, 7500. Ај што е флаерот правен на Paint и на ништо не личи, барем точни да беа информациите на него.
Пологично е дека цените на сајтот не им се ажурирани, контактирај ги пред да нарачаш и ќе ти средат.
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
456
364
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Флаерите ретко ги грешат
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Ај шо вработениве не им се ич среќни (ентузијазам на мртва панда покажуваат во продавница) туку ни лагер ни цени им е на место според сајтот. Одам на локациите кај шо кабелот треба да е на лагер “нема, ако пишува дека има на сајтот, ете нема”.

Еми убаво.
 
Последна промена:

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
184
97
Им носам гаранција за расипан производ и ме маткаат, дали го уклучи добро, па дали го провери сигурно, обично ништо не им е само треба да го забришеш и ќе проработи, и на крај ми вика: ааа немаш фискална сметка не ти важи гаранцијата. Прашањето е дали ми важи гаранцијата без фискална сметка ? На гаранцијата јасно е напишано за каков производ станува збор и кога е купен прозиводот.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
3.005
5.150
Им носам гаранција за расипан производ и ме маткаат, дали го уклучи добро, па дали го провери сигурно, обично ништо не им е само треба да го забришеш и ќе проработи, и на крај ми вика: ааа немаш фискална сметка не ти важи гаранцијата. Прашањето е дали ми важи гаранцијата без фискална сметка ? На гаранцијата јасно е напишано за каков производ станува збор и кога е купен прозиводот.
Мора да приложиш фискална сметка или фактура.
 

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
215
134
Бев оној ден да земам процесор за работа, по телефон првин се јавив да проверам дали го има на лагер и ми рекоа да ама да знаеш дека е рефус, нов е ама така ги добиваме.
Отидов да го земам пошто не ми беше битно, го отвара тој дечко и еден куп скршени и искривени пинови. Ама битно нов е.
На цела среќа сеуште им работат поштени луѓе па го отворивме одма на лице место иначе продаваат шкарт роба.
 

Rilind

Gaining Experience
26 февруари 2019
227
417
Немаат филтри. Ако ти треба да најдеш производ според одредени критериуми, ќе се окозиш отворајќи 100500 табови и барајќи рачно во описот. Еве да речеме ти треба куќиште со 4 или повеќе 3.5" внатрешни лежишта. Со среќа копање. Додека кај саглам ИТ продавница тоа изгледа вака:
Погледнете го атачментот 119651
Ова е само мал исечок од екранот. Од што има толку филтри, не ги собира без скрол на цел прозор на 4К.
1669971953349.png
Можеш да користиш "Пребарувај во опис на производ" ако сакаш да наоѓаш работи што би требало да се опишани таму. Не е баш како на ЦУ или слично, ама може ова ќе ти врши работа некогаш.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.256
6.331
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Кај ги наоѓаш ствариве бе брат :ROFLMAO:
 

TheGamerTeacher

Gaining Experience
9 декември 2016
281
255
Скопје, Ѓорче Петров
www.twitch.tv
Морам да ги пофалам во искуство со купување матична. На страната пишуваше дека редовната цена е 16-17, роденденската цена е 14 и нешто илјади а мене ми ја наплатија 13 и пол.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.658
13.228
Им носам гаранција за расипан производ и ме маткаат, дали го уклучи добро, па дали го провери сигурно, обично ништо не им е само треба да го забришеш и ќе проработи, и на крај ми вика: ааа немаш фискална сметка не ти важи гаранцијата. Прашањето е дали ми важи гаранцијата без фискална сметка ? На гаранцијата јасно е напишано за каков производ станува збор и кога е купен прозиводот.
Гаранцијата не ти важи ако немаш фискална или фРактура.
 

Fidan

Gaining Experience
18 април 2017
108
112
Единствено за сега лошо искуство со сет ми е што еве втора година по ред немаат филтер за прочистувачот за воздух, и тоа марка СТ. Мислам дека прочистувачот има 5 години гаранција, а заменски филтри имаше првите две години.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.704
2.114
Единствено за сега лошо искуство со сет ми е што еве втора година по ред немаат филтер за прочистувачот за воздух, и тоа марка СТ. Мислам дека прочистувачот има 5 години гаранција, а заменски филтри имаше првите две години.
Пријави ги во ДПИ.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно