• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши искуства со Сетек

biciklem

Intern
10 август 2022
10
10
За 5 денари се исплаќат да ги купиш колку да затниш некоја wc шоља што секако не е во функвија за стварно да не е
 

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
266
65
Многу слободно време баш и немам, секогаш пробувам да најдам се по најдобрата цена, квалитетот е каков таков но внимавам да не купувам ѓубре. И внимавам да ми трае купеното барем 1-2 години, чувам се што сум купил како очите во глава. 20 денари овде, 30 онде, 40 таму, 60 онаму и тоа ми овозможува да купам повеќе работи што ми требаат без да трошам многу. Купувам половно ако нешто е ептен скапо ново а ми треба. Ретко ми се случува да купам нешто и да не го користам. Домаќинско трошење е добро трошење.
Домаќин чоек, Икономист.
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
248
131
За 5 денари се исплаќат да ги купиш колку да затниш некоја wc шоља што секако не е во функвија за стварно да не е
Сите знаеме марамици не се фрлаат во шоља. Може ако сакаш поплава или ако сакаш некој друг да го избањаш. Оваа шега не е препорачлива затоа што може да ви го скрати кругот на пријатели. Користете ги марамиците одговорно!
Мислењето е автоматски споено:

Најдобра смисла за хумор до сега, честитки! Благодарам за разубавувањето на овој не толку сончев ден.
 
Последна промена:

biciklem

Intern
10 август 2022
10
10
Па зна дека сте домаќини и дека нема да имат злоупотреба на марамици зато малу да се нашалиме, ама не зедов во предив дека сте олкуа уозбилени :) Домаќински и одговорно.
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
248
131
MhzHDD, браво едвај го најдов и бонус што е споено, и бонус х2 нема индикација за капацитет. Лотарија за големина на дискот, урнебес. Тој што ќе го купи може ќе терба уште 2 илјадарки да доплати за поголем диск ако не му врши работа капацитетот.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.466
12.727
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
MhzHDD, браво едвај го најдов и бонус што е споено, и бонус х2 нема индикација за капацитет. Лотарија за големина на дискот, урнебес. Тој што ќе го купи може ќе терба уште 2 илјадарки да доплати за поголем диск ако не му врши работа капацитетот.
Ама затоа ќе добие 2.9G процесор, не е за занемарување :whistle:
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.336
5.270
OHRID кај ензероно
Абе не заебавај на старо купујем личат :)
За шо не личит, не личит. Незнам ск како е, мислам не прават достава за столчиња,тв,и слични ствари па можда некој инсистирал да му се достави или го пренесуваат од дуќан во дуќан. Рестрикции се морат да се штедит на гориво :).
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
762
800
Skopje
Колку што знам лично они не доставуваат. Ова е пренесување од дуќан до дуќан каде најверојатно се прави нарачка и ваљда одма ќе го купат.

Али на ништо не личи ова. Не знам како не им е срам уопште да го пуштат да вози вака. Какви зевзеци...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.043
11.708
Скопје
androgaming.com
Колку што знам лично они не доставуваат. Ова е пренесување од дуќан до дуќан каде најверојатно се прави нарачка и ваљда одма ќе го купат.

Али на ништо не личи ова. Не знам како не им е срам уопште да го пуштат да вози вака. Какви зевзеци...

Башка е нелегално. Има правила како се врзува товар на кола, хинт не со селотејп :D
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
391
383
Скопје
Колку што знам лично они не доставуваат. Ова е пренесување од дуќан до дуќан каде најверојатно се прави нарачка и ваљда одма ќе го купат.

Али на ништо не личи ова. Не знам како не им е срам уопште да го пуштат да вози вака. Какви зевзеци...
По локацијата на сликава изгледа прават дополна на роба во салонот во Сити Мол :D
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.497
2.512
Скопје
Не знам што очекувате од овие лешпери...
Абе газдата не е лешпер - фер испаднал со мене барем - нов продукт ми замени без проблем - само тимот у продавница и сервис им е катастрофа :eek:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.454
Мислења
901.395
Членови
32.164
Огласи
538
Најнов член
Tinsken
На врв Дно