• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши искуства со Сетек

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
512
1.142
Битола
Ми досади вечерва и земав да истражувам по сајтови на продавници да видам што има ново и ме удри шок. Си викам што е работата кога гледам дека цената во портокалово е поголема од обичната. Проверив неколку пати да не ми се причинува и на крај сфатив дека вакви попусти има само во Сетек. Погледнете го атачментот 114935
Report направиму.Пиши на FB како демек си заинтересиран за нив а тие тука те лажат со цената па да видиме шо ќе се деси.
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Report направиму.Пиши на FB како демек си заинтересиран за нив а тие тука те лажат со цената па да видиме шо ќе се деси.
Не, сакам да видам за колку време ќе ја сменат. Баш ме интересира. Се зезам, ќе чекам недела сигурно да се смени така да ќе им ѕвонам сабајле. Фала за идејата, :devilish::devilish::devilish:.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.926
2.887
Скопје
Ми досади вечерва и земав да истражувам по сајтови на продавници да видам што има ново и ме удри шок. Си викам што е работата кога гледам дека цената во портокалово е поголема од обичната. Проверив неколку пати да не ми се причинува и на крај сфатив дека вакви попусти има само во Сетек. Погледнете го атачментот 114935
Епа сакаш КЛУБ - у кој клуб не се плаќа ? Па коктели ово - оно :ROFLMAO:
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Епа сакаш КЛУБ - у кој клуб не се плаќа ? Па коктели ово - оно :ROFLMAO:
Топли коктели со сок од лимон од маркет (оние малите шишенца кои личат на лимон што се 20-30 денари со сокот во када праен). Така 'буџет' коктелчиња, милина за душа.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.926
2.887
Скопје
Последна промена:

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Си уживав во Струга и си викам ај да пробам какви се стружаниве во Сетек. Алал нека им е, енергични, трпеливи и услужливи. Си земав од две по 5 денари на акција влажни (исушени) марамици заради нивно стоење долго време. Ме прашаа насмеани абе дечко зошто земаш исушени марамици? Им викам влажни суви ми вршат работа. Им треба малце вода иначе не се дрво суви. Сега радна акција по дома. Најдобри 10 денари што сум ги потрошил до сега. Еве доказ во прилог дека не е маркетиншки трик.
Погледнете го атачментот IMG_20220808_224257.jpg
П.С. Дечки направете мала корекција на сајтот, пишит дека има на залиха производ но кога ќе го отвориш производот што сакаш да видиш дали е на залиха пишит го немит нигде. Мал баг ништо страшно. Еве примери. Screenshot_20220808_203747_com.android.chrome.jpg Screenshot_20220808_203752_com.android.chrome.jpg Screenshot_20220808_203658_com.android.chrome.jpg Screenshot_20220808_203704_com.android.chrome.jpg
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
375
719
херцажа
Си уживав во Струга и си викам ај да пробам какви се стружаниве во Сетек. Алал нека им е, енергични, трпеливи и услужливи. Си земав од две по 5 денари на акција влажни (исушени) марамици заради нивно стоење долго време. Ме прашаа насмеани абе дечко зошто земаш исушени марамици? Им викам влажни суви ми вршат работа. Им треба малце вода иначе не се дрво суви. Сега радна акција по дома. Најдобри 10 денари што сум ги потрошил до сега. Еве доказ во прилог дека не е маркетиншки трик.
Погледнете го атачментот 115628
П.С. Дечки направете мала корекција на сајтот, пишит дека има на залиха производ но кога ќе го отвориш производот што сакаш да видиш дали е на залиха пишит го немит нигде. Мал баг ништо страшно. Еве примери.Погледнете го атачментот 115630Погледнете го атачментот 115631Погледнете го атачментот 115632Погледнете го атачментот 115633
Хахахахах друже ти си цар !
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
141
148
Битола
многу добра цена, имам еден ваков купен по редовната цена, ако го има на залиха утре ќе си купам по оваа цена

m3.PNG
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
375
719
херцажа

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Хахахахах друже ти си цар !
Ако се поправа, може да се користи по поправката со сличен или малку намален перформанс и е по цена која не се пропушта зошто да не? Абе македонска работа. Инфлацијата иде до плафон така да една чаша вода е поисплатливо за да се рехабилитираат наместо нови да купиш. И плус овие да не ѓи купев ќе беа фрлени во канта нови и неупотребени. Ридус, ријуз, рисајкл. Трошоците растат од ден на ден и секој денар станува се по важен. Важно е да не трошиш пари на работи што не ти требаат и кои само ќе ти стојат.
П.С. Многу им го разубавив денот, изгледа ќе бидам meme на неделата.
 
Последна промена:

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
238
207
Најзадоволен сум за перформансите од исушените влажни марамици.
Одвај чекам да им ја зголемам фреквенцијата и полнежот со ладилник на течност.
Да знаете колку брзо и квалитетно бришат газови, маси, раце, лице, уши, облека, остатоци од храна или течности.
Слушам дека со следната генерација ќе заштедиш по 50 денари на маржата поради зголемување на ефикасноста со менување на материјалот во ефикасни и високоперформансни парчиња каде ако ти треба нешто брзо да избришеш ти е потребно само да помислиш и ќе ти се појават на раката додека другите парчиња можат да ги избришат и најлепливите долгорочните бои од спомениците или градбите после протести.
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Најзадоволен сум за перформансите од исушените влажни марамици.
Одвај чекам да им ја зголемам фреквенцијата и полнежот со ладилник на течност.
Да знаете колку брзо и квалитетно бришат газови, маси, раце, лице, уши, облека, остатоци од храна или течности.
Слушам дека со следната генерација ќе заштедиш по 50 денари на маржата поради зголемување на ефикасноста со менување на материјалот во ефикасни и високоперформансни парчиња каде ако ти треба нешто брзо да избришеш ти е потребно само да помислиш и ќе ти се појават на раката додека другите парчиња можат да ги избришат и најлепливите долгорочните бои од спомениците или градбите после протести.
Треба марамици што лизгаат по површини за голема ефикасност. Купив едни од пред неколку недели и како хартија за шмирглање. После некое време користење ти поцрвенува кожата од триење. Само тие марамици со зелено пакување по аптеките се добри за чистење на неред во најтесните површини, џабе бејби, ноу алкохол, тестед местед. Ќе пратам слика кога ќе ги најдам.За протести не ти треба марамици, ти требаат неколку прскалки преносни како оние за пестициди во зеленчукот и некое јако средство да ја симне бојата. Ако не здравје, било пишано објектот или споменикот да остане бојадисан.
П.С. Ме расположи вака рано по сабајле, пробувам да престанам да се смеам ама тешко.
 
Последна промена:

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Сега видов првиве марамици биле исушени а другиве биле завиткани во ќесичка која не пропушта возфух и се сеуште влажни. Функционални марамици за 5 денари летс гоу. Не се толку влажни како кога биле нови ама вршат работа.
 

Атачменти

 • IMG_20220813_231123.jpg
  5,6 MB · Прегледи: 72
 • IMG_20220813_231131.jpg
  6,6 MB · Прегледи: 59
 • IMG_20220813_231436.jpg
  5,9 MB · Прегледи: 58
Последна промена:

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.926
2.887
Скопје
Сега видов првиве марамици биле исушени а другиве биле завиткани во ќесичка која не пропушта возфух и се сеуште влажни. Функционални марамици за 5 денари летс гоу. Не се толку влажни како кога биле нови ама вршат работа.
Летс гоу брада :)
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
969
887
Сеуште не можам да поверувам што се се пишува по форумов...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа се вика луѓе со премногу слободно време, или како што би рекол Тошо Малерот Луѓе без обавеза Батака :)
 

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.169
10.824
Скопје
Тоа се вика луѓе со премногу слободно време, или како што би рекол Тошо Малерот Луѓе без обавеза Батака :)
Не мора да значи, не ги осудувај луѓeто пребрзо. Биди љубопитен.
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
250
133
Тоа се вика луѓе со премногу слободно време, или како што би рекол Тошо Малерот Луѓе без обавеза Батака :)
Многу слободно време баш и немам, секогаш пробувам да најдам се по најдобрата цена, квалитетот е каков таков но внимавам да не купувам ѓубре. И внимавам да ми трае купеното барем 1-2 години, чувам се што сум купил како очите во глава. 20 денари овде, 30 онде, 40 таму, 60 онаму и тоа ми овозможува да купам повеќе работи што ми требаат без да трошам многу. Купувам половно ако нешто е ептен скапо ново а ми треба. Ретко ми се случува да купам нешто и да не го користам. Домаќинско трошење е добро трошење.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.827
Мислења
911.169
Членови
32.568
Огласи
797
Најнов член
lazaro
На врв Дно