• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши in-game фотографии

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Бидејќи имаше некои одлични слики од игри во некои други теми, отварам ваква тема каде што ќе можеме на едно место да споделуваме наши т.н. фотографии од игри, направени со алатки како Ansel или некои слични. Значи пожелно е да не бидат обични скриншоти туку да наликуваат повеќе на фотографии, со скриен UI итн..
Наведете од која игра е фотографијата и доколку имате употребено некој додатен ефект или мод.


The Witcher 3 Screenshot 2020.12.26 - 16.12.03.28.png
The Witcher 3: Wild Hunt
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
849
1,801
Rambo.jpg
Shadow of the Rambo? :unsure:

Mortal Kombat 11, Photo Mode со додадени Depth of Field и Vignette ефекти. Меѓутоа незнам зашто, со самото влегување во Photo Mode квалитетот на графиката станува многу полош одколку во игра. Како да прастанува да функционира anti-aliasing ефектот и можеби уште некој. Пробав да корегирам со тоа што го направив скринот на 5k резолуција па конвертирв во 1080p, ама џабе.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Enigma

On your way to fame
1 септември 2012
1,093
517
Бутел
Enigma's setup  
Processor & Cooler
Intel Pentium G4560 3.5 GHz
Motherboard
ASUS H110
Storage
Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 500GB
PSU
MS 600W
RAM
Kingston 8GB DDR4 2400 MHz
Video card
ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
Case
MS Monster
Mouse
Genius
Keyboard
Delux
Audio
Delux
Monitor
ASUS VW195S
OS
Win 10 Pro 64-bit
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.12.18 - 10.56.09.81.png
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.12.18 - 10.57.17.77.png Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.12.18 - 11.02.09.85.png

RDR2, GeForce Experience Photo Mode, Depth of Field filter
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,192
3,272
Битола
Последна промена:

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
1222680_screenshots_20210113172123_1.jpg
Need for speed heat so project unite mod 1222680_screenshots_20201029011455_1.jpg
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,125
3,317
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
MSI GeForce 8800 GTS (NX8800GTS-T2D512E-OC)
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
GTA 5 Snow.png GTA 5 GPU Normal.png GTA V.png

GTA V Online + FiveM + Story
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,192
3,272
Битола
Ајде некој од повисоките стегнете ја Sticky темава ве молам да не мора да се бара на секое. Благодарам однапред. Браво дечки, супер фотки.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
582160_screenshots_20210117172505_1.jpg

582160_screenshots_20210122211001_1.jpg

582160_screenshots_20210122212710_1.jpg

582160_screenshots_20210122214123_1.jpg
Assassin's Creed: Origins - Освојување на пирамидите
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Rdr2 Photo Mode
1174180_screenshots_20201221015439_1.jpg
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,627
1,217
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
428
1,090
Дечки ај да направиме задолжително правило да се внесе насловот на играта. Не секој ги знае сите игри, а често некоја добра слика знае да намами.
Леле ќути! 90% од сликиве ме мамат графичка да си купам :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,656
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно