1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од D, 5 Мај 2008.

 1. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  Maybe Nikon D3200 ? :D :D
   
 2. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,443
  15 Јануари 2011
  Машко

  Nikon D600 со Tamron 90mm 2.8 Мacro
   
  На psyside и prichina им се допаѓа ова.
 3. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Сликано со ZTE Racer I кога го имав... :)
  Kes kes.jpg
  DSC00006.jpg
   
  Harrabed, prichina и на mkd им се допаѓа ова.
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Хе хе хе, When i get paid, my checks be lookin' like phone numbers.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,443
  15 Јануари 2011
  Машко
  Еве една туристичка од вчера:
  [​IMG]
  Skopje, Macedonia
  Nikon D600, Nikkor 50mm (AF-S G), remote.
   
  На krisbt, SaleSk, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  Eve nekoi napraviv deneska so Macro Ring Tube kolku za proba :)

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На krisbt, SaleSk, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  gif со чоече како се клања за Nikon D600, апаратот е страхотници
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Е шо туристичка кога нема слики од охрид и ензероно :p
   
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Насловов на темава збунува,некој ке помисли дека наши(сурат слики) постираме овде :D
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  [​IMG]

  Vcera na skara...:p
   
  StalkeR, psyside и на smole им се допаѓа ова.
 11. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Да почнеме со панорама од моето село :Р
  DSC02594.JPG
  Природа
  HPIM0884.JPG HPIM0886.JPG HPIM0887.JPG

  HPIM0912.JPG
  HPIM0889.JPG
  И ова беше лето богато со животни и инсекти еве нешто аматерско колку да се види
  Мојот домашен миленик тарантула
  HPIM0975.JPG Стршлен(прв пат гледам)
  DSC02601.JPG
  Споредба со пчела
  HPIM0997.JPG
  И пеперутка :D HPIM1001.JPG
   
 12. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  И за крај мачето

  овде лежев се тркалав по тераса за да го фатам убаво И НЕ ПОГЛЕДНА У КАМЕРА И НЕ ПОГЛЕДНА !
  HPIM0916.JPG

  овде погледна,ама не ја фатив цела фаца
  HPIM0034.JPG
   
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,462
  10 Август 2010
  Машко
  Со што камера сликаше?
   
 14. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
 15. brasica

  brasica
  On your way to fame

  621
  946
  18 Април 2010
  Еве нешто од летово:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На krisbt, prichina, jovce. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  242
  29 Јули 2010
  Машко
  Се решив последнава недела да одморам малку па отидов до Охрид и нормлано некоја фотографија мора да се направи :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И за последно неколку слики од еден звер кој што го прави мој другар.Едноставно мораше да се слика. Сега порача Liquid Nitrogen и уште некој дел за прицврстување на процесорот(4770К) па ќе го клока до бесвест :D
  Еве слики: 1, 2, 3 ,4 ,5, 6, 7
   
  krisbt, АnaMaria и на StalkeR им се допаѓа ова.
 17. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
 18. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,778
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Имаш осет за фотографирање. Многу добро, респект.
   
  На JimmyHoFFa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  18
  72
  16 oктомври 2011
  Машко
 20. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Повелете една тазе за на декстоп.
  Локација Бар, Црна Гора. IMG_2710.JPG
   
  Software, prichina и на StalkeR им се допаѓа ова.
 21. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Преска околу 11 часот :D

  IMG_20131122_111110.jpg
   
 22. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Ми го копираат потписот а.. Добро..
   
 23. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  [​IMG]
  [​IMG]

  3/12/2013
   
  На alumen :) и uwemi им се допаѓа ова.
 24. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Поздрав од Голак, Делчево.
  IMG_3061.JPG

  IMG_3085.JPG
   
  На prichina, krisbt, JimmyHoFFa и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе

Сподели

Вчитување...