1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од D, 5 Мај 2008.

 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Mariah Carey won't go out with me, becouse I don't have enought money..
  muahahahaha.. LoooooooooooooooooooL.. C c c c c... Shto nema po svetov.. :D
   
 3. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 4. Gdsgn

  Gdsgn
  Intern

  97
  21
  23 Септември 2007
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И уште многу други тука
   
 5. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Све остало на DevArt
   
 6. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  [​IMG]

  Се останато преку ПП :p
   
 7. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Луѓе, темава ми се лоудира 5мин...:lut2:
   
 8. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Ја смалив мојата :)
   
 9. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
 10. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Еве најтазе...

  [​IMG]
   
 11. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Ај и јас да ставам неколку :) (За да не малтретирам со loading, клик за големите верзии)

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Повеќе: http://drunky.deviantart.com/gallery/ (Дамјан спамер, lol j/k)
   
 12. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
 13. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
 14. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 15. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
 16. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
 17. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 18. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
 19. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

 20. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
 21. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
 22. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Intel inside, pussy on top!:LOL:
   
 23. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
 24. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  @Andrijeski: Многу убаво маче имаш:bravo: инаку колку време го имаш ?
   
 25. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  На последната слика не сум јас :)
   

Сподели

Вчитување...