• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши фотографии со дрон

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1.141
1.772
Скопје
Одамна немам објавено фотки во темава, па денеска решив да прикачам една фотка што ја направив во 5 и пол сабајле. Изгрејсонце над Аеродром. Сликана е со Mavic Air 2.

3-DC625-A919744627-F76-FEFC4-F16-B5235.jpg
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
277
125
Одамна немам објавено фотки во темава, па денеска решив да прикачам една фотка што ја направив во 5 и пол сабајле. Изгрејсонце над Аеродром. Сликана е со Mavic Air 2.

3-DC625-A919744627-F76-FEFC4-F16-B5235.jpg
Ту ту ту... оди на декстоп... се надевам не е проблем ;-)
Можеби некоја вечер на зајдисонце па дронот да отиде на другата страна ;-)
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1.141
1.772
Скопје
Ту ту ту... оди на декстоп... се надевам не е проблем ;-)
Можеби некоја вечер на зајдисонце па дронот да отиде на другата страна ;-)
Воопшто не е проблем. Ако сакаш можам оригиналната понекомпресирана слика да ти ја пратам за на десктоп, оваа е малце посилно компресирана. Иначе имам сликано и зајдисонце со дронот, ама некако не ми се бендисуваат тие слики, имаат многу јак портокалов тинт :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: mkd

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1.141
1.772
Скопје
А сликаш во RAW па ги обработуваш или се SOOC? Ако ти се во РАЊ, прати ми некоја.
Скоро никогаш не сликам со дронов во RAW бидејки JPG фајловите ми изгледаат доволно добри. Порано на стариве фотоапарати сликав исклучиво во RAW формат бидејки боите стално беа за нијанса промашени кога сликав во JPG, aма со дронов JPG фотките се доволно добри за мој вкус :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

zlate_mkd

Gaining Experience
17 декември 2019
66
65
Ајде еве некоја од мене :cool:
Мислењето е автоматски споено:

Со среќа да се лета :D
Можеби и јас еден ден ќе ги изговорам овие зборови...
ајде па побрзо и во твој раце еден дји мавик 3:)
 

Атачменти

 • DJI_0844.jpg
  DJI_0844.jpg
  12,6 MB · Прегледи: 51
 • DJI_03480.jpg
  DJI_03480.jpg
  8,4 MB · Прегледи: 51

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
381
788
Aerodrom
Еве нешто и јас да прикачам…да го пробаме новото Dji Mavic Mini 3 Pro со портрет функцијата. Сликите се направени на брзинка колку за проба и се неедитирани.
 

Атачменти

 • 7E055C93-04B9-4CE4-AA88-5EC1B482896C.jpeg
  7E055C93-04B9-4CE4-AA88-5EC1B482896C.jpeg
  2,1 MB · Прегледи: 57
 • 6FF6CE16-B256-4072-89C8-448BF3863261.jpeg
  6FF6CE16-B256-4072-89C8-448BF3863261.jpeg
  1,7 MB · Прегледи: 56

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
375
365
Скопје
Скоро време бев до матка па да споделиме нешто, овој пат се едитирани во lightroom.
Погледнете го атачментот 116059
Погледнете го атачментот 116058
Смее да се слика/снима на Матка? не јадат го*на? супер слики и видеа може да се вадат. Глеам таму таа спорната платформа си гази, уште и доградена...
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
716
1.364
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Добро бе, сите имате дронови? Демн...
 

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
381
788
Aerodrom
Смее да се слика/снима на Матка? не јадат го*на? супер слики и видеа може да се вадат. Глеам таму таа спорната платформа си гази, уште и доградена...
Неколку пати сме летале и јас и другар, не сум налетал на некакви проблеми до сега.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.418
Мислења
900.568
Членови
32.134
Огласи
509
Најнов член
ElizabetaZ
На врв Дно