• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши фотографии со дрон

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
92
58
Чивијата влезе,
Сега да прашам (пошо не сум баш упатен околу дроновите)
Не ми треба професионален (што би одел до 8 километри)
Гледав на АлиЕкспрес има некој за околу 2000/3000 илјадарчина со некоја си ХД камера.
Дали се добри за некоја аматерска фотка! Или се играчи за деца?
 

krisbt

Gaining Experience
16 октомври 2011
25
109
Битола
krisbt's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 840 Pro 128GB | WD Blue 2x1TB
Case
DIY
Чивијата влезе,
Сега да прашам (пошо не сум баш упатен околу дроновите)
Не ми треба професионален (што би одел до 8 километри)
Гледав на АлиЕкспрес има некој за околу 2000/3000 илјадарчина со некоја си ХД камера.
Дали се добри за некоја аматерска фотка! Или се играчи за деца?
Ако илјадарчињата се во евра тогаш добри се :D
 

mac_mk

Gaining Experience
30 јуни 2017
105
157
Еве од мене нешто од Попова Шапка, некако слабо го летам у последно време
040dba6b1fb6cc8f489064b2a94521b7.jpg
c07bb479d5cbef827c3b9960f0cdc756.jpg
1f73d0848735e7d7829d2440de1592ef.jpg


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,426
13,499
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Илјадарчина во денари би дал неколку за ваква играчка инаку илјадарчина во евра во никој случај :)
Mavic Mini e bare minimum за некаква фотка, се под тоа е играчка.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Денешен лет над Скопје и над скопското загадување. Снимено со Mavic Air 2.

Гледајќи ја снимкава посакав да бидам дрон. Преубави кадри, ама кога ќе помислиш дека ни сме тамо доле во тоа гнасотиите... :sick:
 

dule_

Gaining Experience
7 март 2015
218
114
Гадотиите почнува да ги снемува тек кога ќе се качиш на висина од 450м. Се што е испод тоа е тешко загадување.
Чисто за во иднина, многу летачки активности на полиција и војска се одвиваат на таа висина, па мислам дека не би сакал да останеш без дрон, а не дај боже предизвикаш штета на нивните воздухоплови.

Да, ти го најавуваш летот во мнав, ама изгледа немаат увид во тоа и не даваат реални информации за летање дрон во некоја област.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,133
1,746
Скопје
Чисто за во иднина, многу летачки активности на полиција и војска се одвиваат на таа висина, па мислам дека не би сакал да останеш без дрон, а не дај боже предизвикаш штета на нивните воздухоплови.

Да, ти го најавуваш летот во мнав, ама изгледа немаат увид во тоа и не даваат реални информации за летање дрон во некоја област.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Избегавам да летам на таа висина од повеќе причини. Најчесто летам највисоко до 150м висина. Денеска направив исклучок заради загадувањево, сакав да проверам до која висина се движи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,099
Мислења
877,645
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно