1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии од мобилен телефон (наведете локација, модел на тел.)

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Taurus, 21 Април 2009.

 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Овде постирајте фотографии направени од вашиот мобилен телефон.
  За да нема непотребни постови со прашања, добро би било да го наведете и моделот на телефонот и локацијата на фотографијата.

  Исто така немојте да ги ставате сликите со неколку мегапиксели, ако е голема намалете ја на околу 1 мегапиксел, доволно е.

  Еве една моја фотографија од вчера, се изненадив колку е добро средено местото.

  Локација: Бензиска пумпа Црна Река, Велес-Прилеп,
  Телефон: Nokia 6650 T-mobile

  [​IMG]
   
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Еве неколку мои рандом фотографии.

  Телефон: Nokia N73

  Локација: Св.Наум

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Локација: Бензиска пумпа Митоил - Ресен


  [​IMG]

  HONDA CBR 929 RR

  [​IMG]
   
 3. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  malce off topik sorry
  civo e motorcevo?
   
 4. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  На мој другар. :)
   
 5. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Kazi mu deka ima mnogu jak motor:D:bravo::bravo:
   
 6. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  iPhone

  Градиште, Охрид


  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]

  iPhone
  Св.Наум,Охридско
  [​IMG]
   
 7. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  HTC Touch (Windows Mobile)
  Козле
  [​IMG]

  Градина, Парк
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 8. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Lokacija: Solun
  Telefon: Nokia N76

  [​IMG]
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Локација:не се секавам баш најдобро али мислам дека беше Китка...

  Телефон: U700

  [​IMG]
   
 10. StarBuck

  StarBuck
  Intern

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  iPhone 1st Gen

  Скопје, Капиштец
  [​IMG]

  Холандија
  [​IMG]

  Apple Store, Лондон
  [​IMG]
   
 11. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Sony Ericsson K800i

  Чудо во Vail, Colorado
  [​IMG]

  Denver Airport
  [​IMG]

  Фонтана, Велес
  [​IMG]

  Лабораторија, Штулов Универзитет
  [​IMG]

  Штулов Универзитет
  [​IMG]

  Мајло
  [​IMG]
   
 12. StarBuck

  StarBuck
  Intern

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  xaxa мајло е цар :)
   
 13. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  и голем спашло :p
   
 14. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  259
  102
  5 Јуни 2007
  Машко
  Првата слика на StarBuck е од Капиштец, а не од Буњаковец.
   
 15. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Знам дека е стара темава ама ај... да не бидат џабе сликани

  Phone:Nokia 5800 xpressmusic
  Локација: Низ двор :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. filipbutel

  filipbutel
  Intern

  53
  0
  15 Декември 2008
 17. filipbutel

  filipbutel
  Intern

  53
  0
  15 Декември 2008
  Cannon A-47,општина Бутел


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. ScarfaceMkd

  ScarfaceMkd
  Intern

  14
  17
  14 oктомври 2007
  Галакси С9. Маврово
   

  Прикачени датотеки:

  На Eddytion и mkd им се допаѓа ова.
 19. DarkoV

  DarkoV
  Intern

  38
  25
  29 oктомври 2016
  Машко
  S8 Кр. Паланка
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...