• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши фотографии [Читај прв пост!]

krema

Epic
24 јуни 2009
13.478
13.075
youtu.be
Иако немам добар апарат/камера не ги пропуштам персеидите да ги ловам со голо око, но сепак филингот е уште поголем кога ќе овековечиш некоја од нив. :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.466
12.731
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Браво момци за сликите, одлични. Јас не стигнав да дојдам во Ранковце ама носев луѓе во Горно Соње, одлично беше.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Дајте бе малку да ја освежиме темава, доста штракате само со тоа мобилните.

Stockholm-75 by Ratko Dodevski, on Flickr

Сликано во Крушево, кај реката Црн Дрим.
 

vikomkd

Gaining Experience
9 август 2015
54
276
Skopje,Aerodrom
vikomkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800x w/ AURORA Arctic 240
Motherboard
Asrock B550 Pro4
Storage
Gigabyte 512GB M.2 NVME 2x 1TB Western Digital Blue
PSU
Enigma G2 650W
RAM
16GB DDR4 @3200Mhz Corsair Vengeance RGB White
Video card
Zotac RTX 3060 Twin Edge
Case
BeQuiet PURE BASE 500DX
OS
Windows 10
Ајде еве и јас да помогнам во освежување на темата :)

DSC04504 by Viktor Ivanovski, on Flickr
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.021
3.614
Прага
@Oktar што не пингаш за темава бе? Стварно ја запоставивме.

Гледам не сум постирал слики од Кападокија. Годинава беше,, Април некаде. Цела Турција беше во локдаун тој период...
Сетинзи стварно не знам, повеќеето слики се стакнати или е панорама. Канон 5Д Марк 2 со 16-35, 50, 70-200.

TurkeyCappadocia_20210428-21.jpg


TurkeyCappadocia_20210428-14_1.jpg


TurkeyCappadocia_20210428-22_1.jpg


TurkeyCappadocia_20210428-3_1.jpg
И последнава од Кокино пред 2 недели, бев да тестирам камера на новиот ајфон.
DSC_7606_1_1.jpg
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Две сликичина од Скопје во различни временски услови. Поинтересно ќе беше ако и аголот беше ист, али шо сум ја, трудољубив?


FoggySkopje-18 by Ratko Dodevski, on Flickr


FoggySkopje-9 by Ratko Dodevski, on Flickr
 

vikomkd

Gaining Experience
9 август 2015
54
276
Skopje,Aerodrom
vikomkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800x w/ AURORA Arctic 240
Motherboard
Asrock B550 Pro4
Storage
Gigabyte 512GB M.2 NVME 2x 1TB Western Digital Blue
PSU
Enigma G2 650W
RAM
16GB DDR4 @3200Mhz Corsair Vengeance RGB White
Video card
Zotac RTX 3060 Twin Edge
Case
BeQuiet PURE BASE 500DX
OS
Windows 10
Малце рефреш на темава, доста ја запоставивме.
Еве некоја слика од Белград од пред нова година.

DSC05631-1 by Viktor Ivanovski, on Flickr
Мислењето е автоматски споено:

DSC05300-1 by Viktor Ivanovski, on Flickr
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.466
12.731
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.021
3.614
Прага
Темава беше во Дизајн и Графика подфорумот од не знам која причина, ама преместена е во Дигитални камери/фотографија.

Back to the roots. Малку стрит фотографија после не знам колку време...
20220119_ThessalonikiGreece-3.jpg

20220119_ThessalonikiGreece-8.jpg

20220119_ThessalonikiGreece-16.jpg

20220119_ThessalonikiGreece-17.jpg

20220119_ThessalonikiGreece-22.jpg

20220119_ThessalonikiGreece-23.jpg


Последнава е неуспешен обид за макро. Т.е. фокусот избегал троа повеќе.
DSC_0482.jpgКористана опрема - Канон 5д Марк 2, со 70-200.
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.021
3.614
Прага
Еј да се пофалам, се подновив со R6. Ќе пишам детална рецензија за некое време, да го истестирам прво да го поднаучам и да излезам на терен...
p.jpeg


Nabrzinka edna fotka od telefon editirana.. do sega samo pofalni zborovi za aparatov. Povekje koga ke se vratam od odmor.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.462
Мислења
901.534
Членови
32.170
Огласи
544
Најнов член
mariberova911
На врв Дно