• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваши Flash игри

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Ајмо народе да видиме дали воопшто некој работи во ActionScript. Значи тука постирајте игри (се разбира ако имате направено). Јас имам повеќе но еве ќе започнам со една едноставна игра.

www.osumnasocnik.uni.cc
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Глупо би било ако само јас постирам....ќе почекам да видам уште некој дали ќе се приклучи...ако не...бујрум :))
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Оваа ми е најнајпрвата игра шо ја имам напраено. Малце е ~~ али за 13 години супер е. :) Името му пука: So Topce :rofl:
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Знам има многу такви, ама не ми е филмот да ја напрам играта, онака историска да ми остани каква шо беше кој ја напрајв (прва игра):)) :LOL:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
poznavam mnogu decku koi rabotat actionscript samo sto uste ne se dojdeni na forumot, ne gubi nadezi, ke dojdat ke spodelat znaenje, ne si edinstveniot...znam drugarce ima napraveno strategija igrica samo treba da go vidam i da mu kazam da dojde ;) :bravo: keep it up
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Цртање (WIP)

Еве нешто што сеушто е во изработка па затоа немам обратено внимание на интерфејсот....BTW не е баш игричка...програма за цртање е али пошто барем сеуште нема опција за зачувување, засега е само за мајтап, па можи да се стави во игричка....

P.S. Правена е во ActionScript 3.0...:p

LINK
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Иначе дури сега видов....али игриве се играат подобро кога ќе се симнати, бидејќи вака, претпоставувам на full screen ви ги дава, па затоа можат да поткочнуваат и слично....
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
dali e tesko da se raboti vo action script i dali treba poznavanje na nekoj drug jazik????
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Па јазикот е прелесен напочетокот не ни беше баш јазик (зборам за Flash 1-4) , a иначе не треба познавање али убо е ако знајш Java пошто има многу сличности...
 

sasko

Intern
22 декември 2007
14
0
Da znaes Flash i ActionScript e ubava rabota. Jas pocnav sega da odam kako na kurs vo bitola za Flash i ActionScript. Ako ne znam neso ima koj da mi objasni ali sepak mozebi ke pobaram pomos i od vas i se nadevam deka ke ja dobijam. Pozz :bye1:
 

nozo

Intern
9 април 2007
85
4
www.feitfun.com.mk
Ај поставете некој водич(книга) ако имате за тоа што го спомнав во претходниот пост т.е за правење на едноставни мултиплеер игри на кои можат да играт неколку играчи наеднаш преку интернет
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Ај поставете некој водич(книга) ако имате за тоа што го спомнав во претходниот пост т.е за правење на едноставни мултиплеер игри на кои можат да играт неколку играчи наеднаш преку интернет

Па баш од една книга неможе се да се научи.Нешто учиш од книга нешто вака на интернет имено од секаде.Побарај на Гугул сигурен сум дека ќе најдеш нешто
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.174
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно