Вашето образование е...

Пронајдете се...

 • Сеуште сум во основно.

  Гласови: 55 6.6%
 • Јас сум средношколец.

  Гласови: 176 21.0%
 • Јас сум студент.

  Гласови: 290 34.6%
 • Имам завршено факултет и сум вработен.

  Гласови: 146 17.4%
 • Имам завршено факултет и сум невработен.

  Гласови: 50 6.0%
 • Не студирам и сум вработен.

  Гласови: 77 9.2%
 • Не студирам и сум невработен.

  Гласови: 45 5.4%

 • Вкупно гласале
  839

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
291
683
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
Дипломиран економист, вработен како автомеханичар во сопствена фирма.Фотограф за викенди. Живот-компот. :)

Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
 

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
96
154
Дипломиран информатички инжинер, вработен како веб девелопер. Во слободно време ако има нешо фриланс, али гледам да потпикнам малку гејминг тајм, поточно некоја партија Дота или во последно време Overwatch. :)
 

TheGamerTeacher

Gaining Experience
9 декември 2016
126
71
Крушевo
Дипломиран стручен толкувач од англиски и француски кон македонски и обратно. Магистер по менаџмент на човечки ресурси. Моментално учам основи на QA.
Вработен како професор по англиски и француски, тренер на одбојкарскиот тим "Синалко" од Крушево, Call agent и чат пат стример на Twitch.
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
340
400
Дипломиран стручен толкувач од англиски и француски кон македонски и обратно. Магистер по менаџмент на човечки ресурси. Моментално учам основи на QA.
Вработен како професор по англиски и француски, тренер на одбојкарскиот тим "Синалко" од Крушево, Call agent и чат пат стример на Twitch.

Username checks out. :D
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,428
690
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Недипломиран информатичар, работам како веб програмер (исклучиво фирленс) и топ ми е. :crazy:
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
668
674
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Дипломиран економист со ниту еден ден искуство од струката. Фрлив диплома уште дента кога ја добив, работам 3D визуелизации што почна како хоби во студенските денови и решив да се посветам на тоа.
 
И

Избришан член 5469

Гостин
Дипломиран новинар работам како vfx артист и во последно време како фрееланце QA на неколку онлајн платформи.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Се запишав на факултет информатика ама не го завршив.Работам како финансиски менаџер.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,032
11,469
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Се запишав на факултет информатика ама не го завршив.Работам како финансиски менаџер.

Најверојатно во некое министерство или во некој Монти пајтон филм.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
656
503
Skopje
Се запишав на факултет информатика ама не го завршив.Работам како финансиски менаџер.

Ама си убаваа :) Поздрав !
BTW не го довршив факултетот , работев - сега нема веќе работа - барам !
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Ама си убаваа :) Поздрав !
BTW не го довршив факултетот , работев - сега нема веќе работа - барам !

Ја сум машко друже,само искрено да ти кажам не знам одека оваа слика на мојо профил.Иначе што поскоро да најдеш работа,поздрав ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,021
Мислења
870,304
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно