1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашето образование е...

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од D, 24 Декември 2007.

Пронајдете се...

 1. Сеуште сум во основно.

  53 глас/а
  6.6%
 2. Јас сум средношколец.

  172 глас/а
  21.4%
 3. Јас сум студент.

  276 глас/а
  34.4%
 4. Имам завршено факултет и сум вработен.

  139 глас/а
  17.3%
 5. Имам завршено факултет и сум невработен.

  46 глас/а
  5.7%
 6. Не студирам и сум вработен.

  74 глас/а
  9.2%
 7. Не студирам и сум невработен.

  43 глас/а
  5.4%
 1. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Со цел подобро разбирање и усовршување на форумов и на IT.com.mk, би сакалe да дознаеме со каква публика имаме работа.

  Ве молам искористете ја анкетата и изберете го соодветното.
   
  На Vik201 и tinodj им се допаѓа ова.
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Тууу за малку ме застигна @D. Баш вчера помислив за поставување на ваква тема и анкета за тоа со каков образовен профил на корисници располага форумот. Сега гледам темата веќе е поставена. Нема врска. Супер за темава.
  Инаку јас имам завршено факлутет за Царина и Шпедиција во Охрид.
  :eek:brazovan:
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jaia^^

  Jaia^^
  Intern

  146
  2
  22 Април 2007
  Spored anketava mozam da zaklucam deka ima odlicna publika, najgolem del se studenti i so zavrsen fakultet... Pozdrav do site!!
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Анкетава е потреба за да се создаде јасна слика на таргет групата на форумов и според тоа да се планираат следните дејствија. :)

  Затоа ги молам сите да земат учество во анкетата.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  645
  97
  10 Јуни 2007
  Мислам дека анкетата треба да биде јавна, сите да можат да видат кој каде е...
  и да се додаде нешто за вработени, не само ученици :p
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Јас сега за сега сум нов во ИТ секторот.Сега сум запишан на информатика 1 година сум во средното училште Коле Нехтенин Штип,и супер ми оди.Поздрав
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Jas sum srenoskolec. Vtora godina sum kompjuterski smer potocno "Kompjuterska tehnika i Avtomatika". Sega za sega se e super.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Самовработен, студент на пауза? :) Незнам ни сам што сум, одбрав студент :p
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Јас сум студент. 1ва година на Computer Science во American College Of Thessaloníki.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  650
  117
  10 Мај 2007
  Alexandria, мрежи.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,617
  153
  11 Април 2007
  Машко
  Факултет Информатика на ПМф во мирување + вработен

  Не се гледам како програмер така да во блиска иднина се префрлувам на друг...
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Xexexe,Jas sum u4enik/se uste sum vo osnovno.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  Основно / 2 години искуство во работење :LOL:
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Kole Nehtenin, BLAH!, Naj zafrknatite profesori gi imame!
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  SEE University Тетово, Компјутерски Науки. Супер ми е, се мислам и работа да земам сега нешто зошто се нема пари.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,289
  907
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Понеделникот дипломирав на ФТОН - Охрид, насока осигурување, а после нова година, здравје се селам во Скопје да учам некои работи (Сеавус, Александрија, Семос..., незнам уште, ќе видам).
  Моментално работам од дома, веб дизајн, каталози и слични работи.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alexo

  alexo
  Intern

  169
  12
  23 Април 2007
  Електротехничар-електроничар со телекомуникации четврта година УЗУС Велес ;)
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Axtrixx

  Axtrixx
  Intern

  16
  1
  18 Април 2007
  Student do lani sega po profesija legac i toa golem :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
  ne rabotam ne studiram i nikad vise nema da gubam godini za edna pishliva diploma koja ako ja dobiesh slobodno mozes da ja pushtish vo WC sholja da ja odnese vodata posto nema da ti sluzi za nisto ako gresham slobodno komentirajte
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,666
  178
  26 Март 2007
  толку...внимавајте на темата...ла лаааа (i'm serious) :))
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Ве молам, за дискусија за важноста на дипломите, отворете нова тема.

  Тука е важно да се види кој е што на форумов од горенаведените. ;-)
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. flamer

  flamer
  Intern

  15
  1
  2 ноември 2007
  Кај ми отиде постот ? :rolleyes:

  Инаку прва година средно медицинско сум.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  89
  21 Мај 2007
  Студент, вработен.
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. CyberLord

  CyberLord
  Intern

  135
  2
  16 Април 2007
  3-та година средно во Гошо Викентиев - Кочани
  http://gvko.edu.mk/
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. drowsy

  drowsy
  Intern

  229
  5
  11 Април 2007
  Alexandria IT Academy - Web Design
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mENDol

  mENDol
  Intern

  83
  2
  24 Декември 2007
  Diplomirav u Ohrid, turizam i ugostitelstvo, MCSA, Security+.
  Rabotam vo Baghdad, IRAQ.
  System Administrator, Access & Security na MS 2003 - (Active Directory)
   
  На Vik201 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...