• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вашето име на јапонски

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Aleksandar Petrovski - Katakumearikatotekashi nokuchishimoruarimeki
Александар Петровски - Катакумеарикатотекаши нокучишиморуаримеки
 
D

DimitarMK

Гостин
Текиринкичикаши нокучишикуруаримеки - Димитар Петревски :))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ова е само генератор за забава :))

Бидејќи има многу тука со име Александар, чисто информативно, вистинска Јапонска верзија е: Аrekusandoro :D (アレクサンドロ)

Игор = Igooru (イゴール)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ова е само генератор за забава :))

Бидејќи има многу тука со име Александар, чисто информативно, вистинска Јапонска верзија е: Аrekusandoro :D (アレクサンドロ)

Игор = Igooru (イゴール)
Фала за тоа како би изгледало моето име на јапонски Andrijeski. Игор = Igooru (イゴール)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно