• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ваше мислење?

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
810
692
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
kazete mi koja e podobra konfiguracija na pc!

od Anhoch

Motherboard
P4 Intel® P35 Express Chipset + ICH9R, 1333MHz FSB
CPU
Core Duo E2140 1.8Ghz
MEMORY
1024 MB DDR2
HDD
250GB SATA-2
Card Reader
Card Reader All in One
Optical devices
DVD RW +/- 20x Sata
Graphics System
PCX GeForce 8500GT 512MB DDR2 HDTV/DVI
Audio
Intel® High Definition Audio 8-channel (7.1) audio subsystem with five analog audio outputs
Lan
10/100/1000 Mbps Ethernet
Keyboard
Multimedia Keyboard with hotkeys for easier and more comfortable work. Ergonomic design
Mouse + pad
Optical mouse with scroll, High 800dpi precision with Noiseless Comfort Wheel
bez monitor
Цена 29520 ден. *


AMC Pro Vista

INTEL DUAL CORE E2180 2GHz
intel 945 chipset
1 GB RAM
160 GB HDD
nVIDIA EN8400 GS 256
16X DVD-RW
Philips 19.2 LCD Widescreen

toa e od amc

cena 21.990 den.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.154
615
Па очигледно е дека првата е подобра, само втората конфигурација ти доаѓа и со монитор. И некако скапо ми излгеда првата конфигурација. Само кога би избирал меѓу Анхоч и АМЦ секогаш би избрал Анхоч.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ако мораш од овие двете, тогаш првата, ама не ми штима многу големата цена. А прашање е дали воопшто ги сакаш џиџе како:
Card Reader All in One
Intel® High Definition Audio 8-channel (7.1) audio subsystem with five analog audio outputs
Ти си знаеш.

Мој совет, направи си нешто рачно. Најдобро е така, а и ке можеш да прошеташ по дилери да најдеш поефтини цени.
 
17 февруари 2008
193
2
Definitivno prvata konfiguracija. Imam slusnato od mnogu luge deka deka proizvodite na amc ne se bas kvalitetni.Dobro ne mora da znaci deka se, ama imam slusnato.Sepak ti odluci si.:)

P.S izvinete za latinicava
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Definitivno prvata konfiguracija. Imam slusnato od mnogu luge deka deka proizvodite na amc ne se bas kvalitetni.Dobro ne mora da znaci deka se, ama imam slusnato.Sepak ti odluci si.:)

P.S izvinete za latinicava

Eve i od mene ke cues deka proizvodite od AMC ne se kvalitetni.........a za ova ne daj boze da se uveris i sam ako kupis od tamu nesto:D

A normalno deka prvata ponuda (od Anhoch) e podobra.
A deka ide so ponudata na AMC i monitor.................pa razmislete malku zosto?????:)
Predhodno na edna druga tema diskutiravme i dojdovme do zaklucok deka AMC sami si gi sklopuvaat monitorite. Dodusa stanuvase zbor za Quart.........ama zasto se drugo bi bilo isklucok?:)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.154
615
Ako kupuvas.. stavaj barem 2 giga ram.

btw koj vi rekol deka AMC ne se kvalitetni? Sum imal pc od amc..ne pokaza slabost ni ednas vo 4 godini.

Па сега, ти си само еден а ја знам барем неколку што имале проблеми со компјутерите од АМЦ. Анхоч се неколку класи пред АМЦ но некако конфигурацијата ми се глеа многу скапа, не вреди за тие пари. Или поточно за тие пари ќе си купиш лаптоп со истиот квалитет.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
335
Првата е некако боље, ама верувај, тастатурата и маусот никако да ги земеш, најголемо срање се. На Анхоч тастатурите не работат копчињата Ф1, Ф2, Ф3... и принт скријн исто така не работи, што ужасно ме нервира.Маусот е гломазен, не одговара на раката, премногу му е мазна пластиката и ти ја поти раката додека работиш на компјутер. И половина од тие хоткејс работат... Земи Логитек или Гениус. Друго све е арно. Инаку, и мене ми изгледа прескапа конфигурацијата...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Тодорче.....да наведеш до која сума сакаш компјутер и за каква намена, па да ти "склепаме" нешто?
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
810
692
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
pa ne e za mene za drugar e on mi rece kazi koj e podobar i zatoa ve prasav vas iako i jas bev za anhoch i znam deka e skapa taa konf. ali sto da pravam on taka odbra!:p jbg :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
Првата е некако боље, ама верувај, тастатурата и маусот никако да ги земеш, најголемо срање се,,,...
не мора да значи доколку се еднаш погодат такви дека секогаш ке даваат такви

бтњ. за маус ти препорачувам или microsoft или logitech се добро покажаа
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
бтњ. за маус ти препорачувам или microsoft или logitech се добро покажаа

У врска со Microsoft маусот (малце оф топик) братучед ми има и му е зачудувачки тивок барем левиот клик десниот пак се слуша, е сега до маусот таков се погодил некоја фабричка грешка е или има такви тивки мауси, го свртев цело Тетово таков маус не најдов.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
јас го тестирам овие денови за еден другар еден logitech маусот е закон сега кога ке одам на одмор во бугарија ке земам еден таков
Logitech VX Nano Cordless
logitech-vx-nano.jpg


и да првата конфигурација ти е подобра
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
јас го тестирам овие денови за еден другар еден logitech маусот е закон сега кога ке одам на одмор во бугарија ке земам еден таков
Logitech VX Nano Cordless
logitech-vx-nano.jpg


и да првата конфигурација ти е подобра

koska e mausot... za 30$ ke go zemam istiot. (sorry za offtopicot)
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
првата конфигурација. AMC нешто во последно време многу слаби конфигурации нудат :chudenje:
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.077
746
abe skapa e prvata konfiruracija,sto vi e na vas.
jas racunav za mene da zemam nesto poveke 2 gb ra,i plus monitor pa me fakase 28000 max.dilerski ceni!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.180
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно