• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вашата возраст е...

Вашата возраст е...

 • 13-14

  Гласови: 51 11.7%
 • 15-18

  Гласови: 114 26.1%
 • 19-23

  Гласови: 156 35.8%
 • 24-27

  Гласови: 57 13.1%
 • 28-35

  Гласови: 44 10.1%
 • 36-40

  Гласови: 5 1.1%
 • Над 40...

  Гласови: 9 2.1%

 • Вкупно гласале
  436
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Потребен ни е статистички пристап на возраста на посетителите на IT.com.mk, па би ве замолиле да земете учество во следнава анкета.

Благодарам однапред.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Ве молам гласајте во анкетата, објавувањето на информации во постови не ги вклучува во статистиката.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Потребен ни е статистички пристап на возраста на посетителите на IT.com.mk, па би ве замолиле да земете учество во следнава анкета.

Благодарам однапред.


Trebase ti prv da zemes ucestvo.... :))

@Mr.Alien.. mislam deka... od 36-40 :ermm: :D

Mr.Alien says: ИЗДАИЦООО!!!! :mafija: :spank:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
@Aleks - 16 ?
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Сеуште 18, на 1-ви април 19, па ако ви треба анкетата за после тоа, извадете еден глас од 15-18 и ставете во 19-23.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
19, а девојките го задржуваат правото да не ги откријат годините.:LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,861
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно