• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вакво 30пинско кабле

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
438
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Дали му се наоѓа на некој вакво кабле?
Или дали некој знае кај можам да најдам вакво во Битола?

1606150135391.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,573
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно