1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вадам пари од PayPal

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од DonFrozex, 28 oктомври 2018.

 1. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
 4. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  158
  149
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  А од трансфервајс да не вадиш?
   
  На Bilbiloski му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  TransferWise, Revolut, по потреба и Monzo i N26.. :)

  Пиши ми во ПП за колкава сума станува збор, еднократно ќе е или почесто, па ќе се договориме.
   
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  158
  149
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  621
  352
  9 Февруари 2008
  Многу трансакции направени до сега, со месеци соработуваме и секогаш испаѓа у пресрет и е респонсивен, без ниеден проблем. Дефинитивно го препорачувам за вадење пари
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Фала момци.

  Up we go^
   
 9. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Up we go.

  Исплата до 500 евра за помалку од 24 часа.
   
 10. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Bump.

  Исплата од PayPal, Skrill, Neteller, во рок од 24 часа.
   
 11. Bagata

  Bagata
  Gaining Experience

  60
  53
  21 Август 2010
  кој е процентот за исплата од скрил
   
  На Jovan4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  10-12%, зависи за која сума станува збор и колку често тоа ќе биде.

  Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
   
 13. draey

  draey
  Gaining Experience

  190
  226
  15 Јануари 2010
  Топ соработка со ДонФрозекс, супер комуникација и фин муабет си направивме :) Препорачувам за соработка.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
 15. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
 16. Toni1675

  Toni1675
  Intern

  1
  0
  3 Март 2019
  Скоро 3 месеци работам со Etsy, како што тргнало изгледа ке продолжам на подолго време. Немаше воопшто ни да добијам шанса да започнам да не се нафатеше @DonFrozex да ми помогне со поспецифичниот метод на исплата од Etsy на PayPal. Топла препорака до било кој има желба и идеи за комерција надвор од Мк, а нема начин како да си ги извади парите од PayPal.
   
 17. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Фала друже, само што "проблемот" е што си релативно нов на форумов и едното единствено мислење/коментар ти е баш кај мене на тема. Сите ќе помислат дека си правам платена реклама :D

  Како и да е, продолжуваме со соработка, фала на commend.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Еве го и од мене големиот + за @DonFrozex :)

  Recommended
   
  На StalkeR и DonFrozex им се допаѓа ова.
 19. conspiracy

  conspiracy
  Intern

  30
  6
  27 Април 2008
  Уште еден голем + за @DonFrozex и од мене после 10-тина успешни трансакции преку Paypal и skrill
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  158
  149
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  +100000.
  Топла препорака за дечково! Дури и преку граница кога е си стои на збор!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 21. gradnaskala

  gradnaskala
  Intern

  2
  0
  31 Мај 2020
  Машко
  Дали имаш работено со дропшипери? Како иде исплаќањето и што ќе се случи ако некој купувач побара refund?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 22. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Едно време и јас самиот бев “дропшипер“ :)

  Рефундот е гаден ако работеш дропшипинг, пошто ги закомплицирува многу работите.
  Сепак, оваа тема не е правата тема за тоа прашање, префрли се тука со прашања за дропшип.
   
 23. gradnaskala

  gradnaskala
  Intern

  2
  0
  31 Мај 2020
  Машко
  Не прашував околу дропшипингот како работи (запознаен сум). Моментално сум во процес на отварање продавница и поради тоа што немам најдено добар начин за испата, би сакал да соработувам со вас, што нудите вадење пари преку PayPal. Би сакал да го поврзам шопот со ваш PayPal, за да имам начин на испата. Ако си заинтересиран пиши.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 24. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  977
  1,187
  9 Јуни 2011
  Машко
  Фала, но престанав да работам со ова од пред некое време.
  Обрати се кај @efto , може ќе најдете начин за соработка.
   
  На gradnaskala и efto им се допаѓа ова.
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  Па добро бе друже мене барем еднаш да ме препорачаше, јас зашо у денари ги давам а ефто у долари затоа не ме рекламираш :innocent:
   
  На Bilbiloski, DonFrozex, Alek7 и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dedo Mraz
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,180
 2. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,653
 3. comakot
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,291
 4. DeepImpact
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,730
 5. efto
  Одговори:
  70
  Прегледи:
  5,877
Вчитување...

Сподели

Вчитување...