Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Увоз на половни лаптопи

Pece Naumoski

Intern
31 март 2014
3
0
Здраво на сите,

Ме интересира колку би биле царински трошоци за увоз на 20 половни лаптопи од Полска. И дали е возможно да внесиш половна електронска стока од ЕУ.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.104
1.361
orgrimar
Прашај шпедитер за точно, мислам дека е 18 ддв 10 царина за половни, не е исто како за нови. Се царинат на каталошка проценета вредност најчесто 100-150 еур по уред
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.743
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно