1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Утопија.Мк, веб портал за сатирични вести

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од saleomkd, 3 ноември 2015.

 1. saleomkd

  saleomkd
  Intern

  3
  7
  13 Мај 2012
  Машко
  Здраво, неодамна започнав со работа на веб портал (или сајт, како и да е) за сатирични вести со главен фокус на македонската почитичка сцена - Утопија.Мк. Денес помина 1 месец од постоењето на порталот. Имам околу 5,500 фанови на фејсбук групата и во просек само 1,100 unique посети во денот. Статиите сам ги смислувам и работам на сликите од истите со моите OMG next level Photoshop skills. Посветувам околу 2 часа по поединечна статија и во денот поставувам една до две, па неможам да шерувам како порталите кои си ги крадат истите приказки едни од други и споделуваат рандом линкови секои 10 минути. Исто така ги boost-ам истите на фејсбук со по едно евро на статија, на таргетирани групи.

  Ве молам за сугестии, забелешки и предлози за зголемување на посетеноста и општо за успехот на сајтот. Исто така, ве молам да не мешаме политика со темата. Благодарам :hay:
   
  На Hristijan_95, borcep, PandaBomber и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. danix01

  danix01
  Intern

  86
  31
  7 Јули 2010
  Сум прочитал неколку статии.Имаш интересни наслови кој мамат да кликнеш.
   
  На saleomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
  Дизајнот исти како a1on.mk само сменета позадина.
   
 4. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
  Поздрав Сале, со среќа и успех во работата. Расчитав малку, ме изнасмеа, продолжи така.

  Дичо;)
   
  На saleomkd и kirev им се допаѓа ова.
 5. saleomkd

  saleomkd
  Intern

  3
  7
  13 Мај 2012
  Машко
  Да, тој темплејт е многу популарен, но веќе спремам друг темплејт за скоро време ќе го менувам тоа не е голем проблем во WP.

  Фала Дичо, поздрав :D
   
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Честитки за сајтот и само напред :) Без откажување!
   
  На saleomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,681
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Само напред, и не се откажувај. Вакви отпади ќе имаш секогаш како идиотов:

  [​IMG]

  Не се замарај премногу. Нема спас од копирачи и нема разбирање со ретарди.

  edit: не се вика Словенски туку Словенечки ;)
   
  Последна промена: 4 ноември 2015
  На goce03, saleomkd, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  77
  62
  16 ноември 2011
  Машко
  Интересен портал со комични вести. Само напред
   
  На saleomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
  Дека е идиот газдата на доказ е точно, и не е чудно што го претепаја. Совет на сликите ставај watermark и забрани десен клик ова она за заштита од копирање на содржина.
   
  На saleomkd и SiPy` им се допаѓа ова.
 10. saleomkd

  saleomkd
  Intern

  3
  7
  13 Мај 2012
  Машко
  Фала ви на добрите зборови и забелешките :)
   
  Последна промена: 4 ноември 2015
 11. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,116
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Врати му со:
  "Законот за интелектуална сопственост не е само Македонски закон, бравос што имаш 80к да ден посетители, јас имам 990к публика на Facebook Ads"
   
 12. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  832
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Интересен сајтот. Иначе море ретардирани колку се овие од доказ.мк на се вака се понашат.
   

Сподели

Вчитување...