1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Усул при бришење на мислења во темите за продавање

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Oktar, 8 Јули 2019.

Коментриање во огласи ДА или НЕ?

 1. Да, Да може да се коментира (конструктивно)

  87.0%
 2. Не, Да не може да се коментира ништо

  13.0%
 1. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  222
  195
  25 Април 2011
  Пријави е премногу општа. Мислев на додатна опција која во администрација ќе има поголем приоритет.
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,274
  12,324
  2 Август 2012
  Машко
  А да ставиш еден check box "коментари се дозволени" "коментари не се дозволени" па сето тоа да биде highlight-ирано?

  И за ова да одлучува огласувачот!

  [edit 2]

  И треба да се има мин. огласувачка култура да се напише "Цената е фиксна/не е фиксна"
  Кај фиксна цена нема што дополнително да се разговара освен за резервација и начин на испорака.

  [edit 3]
  Не е лошо да се има и еден check box "Прифаќам трампа"

  [edit 4]
  Да се казнува "ИТНО!" и особено Itnoooooo
   
  Последна промена: 9 Јули 2019
  Маша, krema и на gokica им се допаѓа ова.
 3. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  99
  74
  21 oктомври 2014
  Машко
  АМА НЕ МОЖЕ :oh:, вика ти човек:
  Вииш, много ресурси тој ќе зима, не мож тој такој и add-on-и треба, а и Фаталити сам работи, никој не му помага.
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,839
  21 Јануари 2009
  Види го бе, душа. <3
   
  На Маша, JasSum, Sharlovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,274
  12,324
  2 Август 2012
  Машко
  Мене најмногу ме дирна
  Тоа се тие гиковски дилеми и сомнежи all day long
   
  На JasSum, Sharlovski, Avid и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...