1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Успеал ли некој да симне стрим од HBO Go?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од skullmonkey, 3 Јуни 2018.

1. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,772
    2,902
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Сервисот е направен многу паметно. Стримот се случува во малу парчиња, chunks, кои после тоа тој ги лепи и ние добиваме видео. На други сервиси може да се најде .mpu фајл или некој друг тип на плеј листа кој кога ќе се стави во jDownloader2 го симува, овде тоа не се случува.

Има ли некој искуство со симнување стрим од точно овој сервис? Имам пробано Video Downloader за Firefox и Chrome, jDownloader2 очигледно. Единствено може да се кепча ама проблемот е што за време на стрим намалува квалитет (нема подесување на дефолт квалитет) па видеото на сред станува мутљак, па после се опраа, итн итн...

Идеи, совети и сугестии се добре дојдени :)
    Фала!

На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lynx

lynx
    Unstoppable

3,287
    2,857
    4 Септември 2008
    Тешко тоа, само снимање на десктопот.
    Тоа што ти се намалува квалитетот ти е до интернетот, воопшто да не се случува тоа треба да имаш стабилна и доста брза интернет конекција.

3. Avid

Avid
    Unbeatable

3,290
    4,772
    21 Јануари 2009
    Неколку дена се мачев, не мојт. Откажи се. Јака енкрипција.
    Ова е старо (години, да не речам 10), дури и понесериозни сервиси го прават одамна.
    Ама не е тоа проблемот, енкрипцијата е.

4. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,772
    2,902
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Гигабитен ми е интернетот ама кад тад паѓа. Плеерот им нема сетирање дефолт квалитет. Поарно бафер да ми напраи па ќе го сецнам после него вака.

5. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,772
    2,902
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Старо е само на многу по скапи сајтови не е вака профи решено. Ова ми е прв да не можам да го пробијам.

6. Enquito

Enquito
    On your way to fame

955
    584
    8 Август 2017
    Машко
    Најсрање видео плејер е тоа ХБО ГО, сите преминаа од Флеш во ХТМЛ5, само они останаа, поголема мизерија не сум видел.

7. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,772
    2,902
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Најдов начин. Ќе ви го објасам после, сега ми треба на еден ден претплата некој да ми позајми ако може. Ми останаа уште 8 епизоди од СунгерБоб Панталоновски да симнам :)
    Ако сака некој да ми позајми дур не е тука или ако не му е итно наредните неколку дена би бил благодарен.
    ЕДИТ: Ми текна. Ќе ја трејлам жена ми :)

Последна промена: 17 Јуни 2018
    kirev, Avid и на CyberMen им се допаѓа ова.
  8. Avid

Avid
    Unbeatable

3,290
    4,772
    21 Јануари 2009

Кој е начинот?
    Помина тоа после.

На Enquito и goran_oh им се допаѓа ова.
  9. TylerMkD

TylerMkD
    Unstoppable

1,975
    3,221
    7 ноември 2014
    Машко
    Во следната епизода на ГГ Данко ќе ти каже.

Среда во 20:00.

10. wolverine

wolverine
    On your way to fame

787
    659
    27 Јуни 2012
    Мене истово ме интересира за Neotel Live TV :D

11. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,772
    2,902
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Ми остана ова отворена рана. Апликацијата што го заврши процесот автоматски се вика Audials One.
    Прилично е стрејт форвард, ја има по торенти. Му даваш сорс, сам го грабува и го микса во фајл.
    Единствен даунсајд на ова е што ако се смени резолуција/квалитет на видеото програмов прави нов фајл.
    Со оглед на тоа дека мене ми требаше да симнам Сунгер Боб (на македонски) за децата фајловите ги ставив после во Премиер и ги смиксав видеата.

Ова е најпросто од се што пробав претходно.

shooter, goran_oh, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...