1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Успеал ли некој да симне стрим од HBO Go?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од skullmonkey, 3 Јуни 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сервисот е направен многу паметно. Стримот се случува во малу парчиња, chunks, кои после тоа тој ги лепи и ние добиваме видео. На други сервиси може да се најде .mpu фајл или некој друг тип на плеј листа кој кога ќе се стави во jDownloader2 го симува, овде тоа не се случува.

  Има ли некој искуство со симнување стрим од точно овој сервис? Имам пробано Video Downloader за Firefox и Chrome, jDownloader2 очигледно. Единствено може да се кепча ама проблемот е што за време на стрим намалува квалитет (нема подесување на дефолт квалитет) па видеото на сред станува мутљак, па после се опраа, итн итн...

  Идеи, совети и сугестии се добре дојдени :)
  Фала!
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,375
  3,088
  4 Септември 2008
  Тешко тоа, само снимање на десктопот.
  Тоа што ти се намалува квалитетот ти е до интернетот, воопшто да не се случува тоа треба да имаш стабилна и доста брза интернет конекција.
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,263
  6,357
  21 Јануари 2009
  Неколку дена се мачев, не мојт. Откажи се. Јака енкрипција.
  Ова е старо (години, да не речам 10), дури и понесериозни сервиси го прават одамна.
  Ама не е тоа проблемот, енкрипцијата е.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Гигабитен ми е интернетот ама кад тад паѓа. Плеерот им нема сетирање дефолт квалитет. Поарно бафер да ми напраи па ќе го сецнам после него вака.
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Старо е само на многу по скапи сајтови не е вака профи решено. Ова ми е прв да не можам да го пробијам.
   
 6. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,056
  635
  8 Август 2017
  Машко
  Најсрање видео плејер е тоа ХБО ГО, сите преминаа од Флеш во ХТМЛ5, само они останаа, поголема мизерија не сум видел.
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Најдов начин. Ќе ви го објасам после, сега ми треба на еден ден претплата некој да ми позајми ако може. Ми останаа уште 8 епизоди од СунгерБоб Панталоновски да симнам :)
  Ако сака некој да ми позајми дур не е тука или ако не му е итно наредните неколку дена би бил благодарен.
  ЕДИТ: Ми текна. Ќе ја трејлам жена ми :)
   
  Последна промена: 17 Јуни 2018
  kirev, Avid и на CyberMen им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,263
  6,357
  21 Јануари 2009

  Кој е начинот?
  Помина тоа после.
   
  На Enquito и goran_oh им се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,127
  3,481
  7 ноември 2014
  Машко
  Во следната епизода на ГГ Данко ќе ти каже.

  Среда во 20:00.
   
 10. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  783
  668
  27 Јуни 2012
  Мене истово ме интересира за Neotel Live TV :D
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ми остана ова отворена рана. Апликацијата што го заврши процесот автоматски се вика Audials One.
  Прилично е стрејт форвард, ја има по торенти. Му даваш сорс, сам го грабува и го микса во фајл.
  Единствен даунсајд на ова е што ако се смени резолуција/квалитет на видеото програмов прави нов фајл.
  Со оглед на тоа дека мене ми требаше да симнам Сунгер Боб (на македонски) за децата фајловите ги ставив после во Премиер и ги смиксав видеата.

  Ова е најпросто од се што пробав претходно.
   
  shooter, goran_oh, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...