• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

успеал ли некој да подели врска на Solo пакет?

simbbad

Intern
18 декември 2007
6
0
дали е остварливо и успеал ли некој да подели врска на Solo3 пакет?модемов е DSL 360R и сакам да ја поделам врската на 2 PCja преку рутер.пробав да напишам 192.168.1.2 ( и сл.) на броузериве ама не го отвораат рутерот.секаков практичен совет(па и теоретски) би ми бил добредојден:
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
i dvajcata se ispomesavte sto ne se svativte. vo modemot nemozes da vlezes a i ne ti treba da vlagas za da podelis net na dvata pc.
toa ke si go podesuvas na ruterot
 

cARNAGE

Intern
14 декември 2007
3
0
Blokirani se portite na modemive na solo paketive nemozes da pristapis....a za da podelis net na dvata PC-ja kako sto pisa pudge ke si podesis na ruterot :))
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Ако веќе имате голема желба да влезете во модемот тоа можете да го направите по рестарт на модемот од копчето што се наога на него. Ама тогаш ќе треба да го сетирате модемот од по ново. А преку рутерот сигурно можеш да ја поделиш конекцијата.
Јас би прашал дали може да се поделеи конекцијата со switch. Знам дека ќе им користам две посебни ip адреси на Оннет, ама дали е воопшто дозволена таквата опција
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.789
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно