1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Услуга за плаќање преку Paypal

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од cipiripi, 8 Мај 2014.

 1. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  282
  313
  7 Септември 2010
  Ми треба услуга за плаќање преку Пејпал.
  Се работи за код за отклучување на Ноте 3 и кошта околу 15 долари (евра).

  Па ако сака некој да ми направи услуга би му бил благодарен.
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Ја сум тука, уште денес може да се заврши работа. Поздрав.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,180
  3,520
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ај пиши откако ќе завршиш работа дали успешно си поминал. Ме интересира да не прават превара. Пушти и линк ако не е проблем.
   
 4. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Имам јас искористено, така купено код за отклучување на телефон и не работеше. Им пишав и ми рекоа видео да дадам снимано како го внесувам кодот и не работи, го направив тоа и ми ги вратија парите.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  370
  478
  13 Јуни 2012
  Машко
  HTC One Mini од T-mobile не успеаа да го отклучат на ebay, повеќето од понудените. Дадоа refund сите.
   
  На DrMTR и Necromancer им се допаѓа ова.
 6. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  282
  313
  7 Септември 2010
  Му направив Unlock.
  Одев преку www.cellfservices.com, беше доста поскапа од другите, ама само таа ја најдов што можеше директно со картица да се плати.

  Искрено благодарам за луѓето што се понудија да помогнат.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. marchesk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  875
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  740
 3. Noumenon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  644
 4. Fatal1ty_
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,260
 5. DaCunha17
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,459
Вчитување...

Сподели

Вчитување...