• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Уште 20 часа бесплатен McAfee AntiVirus Plus (100% Discount)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

uradi_sam

Gaining Experience
30 јануари 2009
179
110
Скопје
Како што некој пред ова објави за Аваст, сеа има за McAfee Antivirus Plus (100% Discount) на следниот линкови:

http://www.windowsdeal.com/w/mcafee-antivirus-plus-discount-coupon-code/
http://www.windowsdeal.com/

(Се извинувам ако темава не е за овде, или е лошо средена, ама брзината ми беше битна, фала однапред на админите за секоја помош)
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
247
141
Фала.
Не би било лошо да се отвори една тема за вакви работи...
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,214
4,481
SK
^^
Еве тема, а ОП или некој од модераторите можеме да ги замолиме евентуално можат да стават некој посоодветен наслов.


Иначе тоа погоре најверојатно е лиценца за 6 месеци (продолжен трајал). А Мекафии иако најверојатно не е (премногу) лош, јас лично не би го одбрал за антивирусен софтвер дури ни кога е бесплатен.

Еве последни резултати од тестирања од Јуни годинава:
http://www.av-comparatives.org/dynamic-tests/
upload_2016-7-30_12-54-54.png

На страна што од лично искуство знам колку го бива (го користиме на работа), редовно пропушта криптовируси. Во ред, сето тоа е и резултат некои многу погрешни политики за некои работи како на пример маилсерверот (работи врз кои немам никакво влијане) - ама сепак морам да забележам дека ав имињата како Касперски и Битдефендер се светлосни години понапред од МекАфи во заштита од секаков малвер.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,914
9,434
Скопје
Уште само 20 часа до бесплатно успорување од ~20% на вашиот компјутер.
Побрзајте! Понудите се ограничени.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,906
7,665
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Ја право да си кажам, BitDefender-от е преодличен, имам уште нецела година лиценца, кога ќе истече, пак ќе си го купам. Ма нити кочи нити замара, блокира соодветно, фишинг препознава уште пред да кликнеш што се вика. Го ставив и го заборавив дека го имам.
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
247
141
Јас не ни користам антивирус и до сега не сум имал проблем.
Така да подобро ова отколку ништо... Кога ќе заврши трајалот веројатно ќе си продолжам без ништо.

Или ете може да спуштам авира ако и бесплатната верзија е толку добра како што е на графиконот.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,214
4,481
SK
Ја право да си кажам, BitDefender-от е преодличен, имам уште нецела година лиценца, кога ќе истече, пак ќе си го купам. Ма нити кочи нити замара, блокира соодветно, фишинг препознава уште пред да кликнеш што се вика. Го ставив и го заборавив дека го имам.
Имам и јас добро искуство со Битдефендер (а и со Касперски претходно). Добри се и за лаици и за понапредни корисници, и на ауто се работи но има и фини подесувања кој сака да се занимава со тоа. АВ-еа кои не замараат, и едноставно си ја работат работата како што треба.

Еве баш сега има една добра понуда за Битдефендер, 20 долари годишна лиценца за 3 компјутери. Теоретски е можно 3ца да се комбинираат и да им испадне помалку од 7 долари лиценца (единствено ќе мора некој заеднички акаунт да направат).
http://www.windowsdeal.com/w/bitdefender-total-security-2015-discount-coupon/
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,459
29,434
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Какво црно Mcafee, ЛОЛ.

Kaspersky > NIS > BIS.

Се што треба да разгледувате како опција се овие 3 продукти.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,542
3,286
Вака на хартија со некој лабораториски тестови, плус за обични корисници McAfee-то може и не покажува најдобри резултати.
Но од лично искуство претходно и сегашно, McAfee ePO е број еден решение за големи фирми/корпорации со илјадници клиенти. Сепак во тие ситуации не се работи само за заштита од McAfee-то и ништо друго туку има повеќе нивоа на заштита од кој тој е последната одбрана.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,746
Мислења
863,831
Членови
30,079
Најнов член
ramrom
На врв Дно