1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Userbars

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 21 Април 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Направени се следниве userbar-ови.... повелете бидете креативни и создадете нови или користете ги овие:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
 3. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
 4. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  ај стај ми ги на мене во signature(потписот) тоа што е со македонското знаме и овој порокаловиот
  еве тие:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  фала за усербарот ;)
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,684
 2. super_hacker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,069
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...